Nowy ponad 50-metrowy biurowiec we wrocławskim city
W sąsiedztwie największego biurowca we Wrocławiu, który w tym roku został oddany do użytku, powstaje nowy, 55-metrowy budynek biurowy Centrum Południe.
Przy Powstańców Śląskich powstaje wrocławskie city i business center. Miejsce to przed wojną wyróżniało się rezydencjami i kamienicami bogatych mieszkańców Wrocławia. Teraz, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczęśliwej powstaje kompleks biurowców Centrum Południe, którego inwestorem jest firma Skanska.
Kończy się właśnie budowa drugiego z biurowców inwestycji Centrum Południe. Budynek osiągnął właśnie wysokość 55 metrów, a to oznacza, że już wyższy nie będzie. Z tej okazji na jego szczycie zawieszona została tradycyjna wiecha, oznaczająca zakończenie prac konstrukcyjnych. 17-kondygnacyjny biurowiec oferuje 21 500 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia na 14 piętrach, tarasy dla najemców czy boisko do koszykówki.
W dwupoziomowym podziemnym parkingu samochodowym znajdzie się miejsce na 200 samochodów. Na parterze zaplanowano ogólnodostępną część gastronomiczno-restauracyjną. Pomiędzy biurowcami kompleksu Centrum Południe powstanie m.in. ogólnodostępne boisko do koszykówki.
Inwestycja o wartości 47 mln euro ma być gotowa w czwartym kwartale bieżącego roku. W wieżowcu będzie od 2 do 2,5 tys. miejsc pracy.
Budynek będzie ubiegać się o najważniejsze certyfikaty biurowe. Wyposażymy go w duże, atrakcyjne loggie czy innowacyjne technologie ułatwiające codzienną pracę, takie jak platforma Connected by Skanska. Co więcej, jego realizacja pozwoli na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni pomiędzy budynkami I oraz II fazy, która będzie stanowić miejsce spotkań, relaksu i odpoczynku, również dla okolicznych mieszkańców - Agnieszka Zawada-Biszczad, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
Przy Powstańców Śląskich powstaje wrocławskie city i business center. Miejsce to przed wojną wyróżniało się rezydencjami i kamienicami bogatych mieszkańców Wrocławia. Teraz, u zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Szczęśliwej powstaje kompleks biurowców Centrum Południe, którego inwestorem jest firma Skanska.
W dwupoziomowym podziemnym parkingu samochodowym znajdzie się miejsce na 200 samochodów. Na parterze zaplanowano ogólnodostępną część gastronomiczno-restauracyjną. Pomiędzy biurowcami kompleksu Centrum Południe powstanie m.in. ogólnodostępne boisko do koszykówki.
Budynek będzie ubiegać się o najważniejsze certyfikaty biurowe. Wyposażymy go w duże, atrakcyjne loggie czy innowacyjne technologie ułatwiające codzienną pracę, takie jak platforma Connected by Skanska. Co więcej, jego realizacja pozwoli na stworzenie atrakcyjnej przestrzeni pomiędzy budynkami I oraz II fazy, która będzie stanowić miejsce spotkań, relaksu i odpoczynku, również dla okolicznych mieszkańców - Agnieszka Zawada-Biszczad, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób