Nokia zostaje na dłużej we Wrocławiu. Gigant podpisał umowę

2020.12.03

Podpisana została umowa przedłużenia najmu we wrocławskich biurowcach West Gate i West Link przez światowego giganta w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych.

Nokia zdecydowała się przedłużyć umowy najmu z Globalworth, która dotyczy wynajmu prawie 30 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w dwóch wrocławskich budynkach - West Gate i West Link. Jest to największa umowa najmu w miastach regionalnych w tym roku. W procesie negocjacji najemcę reprezentowała firma Colliers International.

Światowy gigant w dziedzinie transmisji szerokopasmowej w sieciach komórkowych obecny jest w biurowcu West Gate od 2014 roku, kiedy to otworzył swoje centrum badawczo-rozwojowe, gdzie prowadzone są badania oraz testy nowych technologii telekomunikacyjnych. Dwa lata później Nokia zadebiutowała w innym biurowcu własności Globalworth - West Link. W pierwszym firma zajmuje 14 500 mkw., natomiast w drugim 15 200 mkw.

West Gate to nowoczesny biurowiec zlokalizowany w północno-zachodniej części Wrocławia. Budynek oferuje łącznie 17 700 mkw. powierzchni GLA, a każde piętro to około 2 700 mkw. powierzchni. Biurowiec dysponuje dwupoziomowym parkingiem samochodowym na około 320 stanowisk. Obiekt posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Z kolei West Link to 5-kondygnacyjny biurowiec o najwyższym standardzie technicznym klasy A, który oferuje ponad 15 700 mkw. powierzchni do wynajęcia. Budynek przy ulicy Na Ostatnim Groszu sąsiaduje z biurowcem West Gate.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.