Na zgliszczach dawnych basenów we Wrocławiu powstaje hala sportowa

2021.01.12

We wtorek 11 stycznia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej hali sportowej we Wrocławiu. Koszt inwestycji to 25 mln zł.

Przy ulicy Racławickiej we Wrocławiu, na zgliszczach dawnych basenów należących do Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław trwa budowa niewielkiej hali sportowej, w której będą mogli głównie ćwiczyć zapaśnicy, bokserzy, judocy i pięściarze.

Nowa hala sportowa we Wrocławiu będzie miała dwie kondygnacje i 3 200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Obiekt wyposażony będzie w przesuwne ścianki działowe, umożliwiające podział na mniejsze przestrzenie. Hala będzie mogła pomieścić 600 osób.

Elewacja wrocławskiej hali sportowej będzie przeszklona. Na zapleczu obiektu zaplanowano sanitariaty z natryskami, siłownię, saunę i bar, a także mniejsze pomieszczenia do rekreacji – gry w bilard i tenisa stołowego. Dla osób poruszających się na wózkach zamontowane zostaną windy.

Inwestycja, która oddana zostanie do użytku w IV kwartale 2021 roku powstaje za blisko 25 mln zł. Generalnym wykonawcą hali jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.