Jedna z najpopularniejszych restauracji we Wrocławiu zmienia lokalizację


2023.06.06
Autor: Piotr Maślak
Grono najemców Renomy poszerzy się o jedną z najpopularniejszych restauracji we Wrocławiu - Dinette. Wielokrotnie doceniana w prestiżowych rankingach kulinarnych restauracja otworzy lokal na parterze od strony Placu Kościuszki.

Dinette jest połączeniem bistro, baru i piekarni, które już od 11 lat oferuje śniadania, lunche i wieczorne menu wraz z wypiekanym na miejscu pieczywem. Ciesząca się dużą popularnością wśród wrocławian i turystów restauracja zmieni swoją lokalizację. W pierwszym kwartale 2024 roku dołączy do grona najemców Renomy, w której zajmie lokal o powierzchni 500 mkw., zlokalizowany na parterze od strony Placu Kościuszki.

W Renomie stworzone ma zostać klimatyczne miejsce inspirowane stylem art- deco i modernizmem. Dodatkowym walorem nowego miejsca będą południowe witryny i ogródek od strony Placu Kościuszki.

Myśląc o nowej Renomie, zależało nam, aby udostępnić gościom i klientom, zarówno niezwykłe doświadczenia zakupowe, kulturalne, jak również wyjątkowe doznania kulinarne. Dlatego do współpracy zaprosiliśmy lokalnych restauratorów, którzy z pasją i zaangażowaniem kreują oryginalne, często niszowe koncepty i zapewniają jakość. To dla nas bardzo duże wyróżnienie i wyraz zaufania ze strony najemcy, że marka Dinette podjęła decyzję o przeniesieniu swojej restauracji do Renomy. Obecność tak bardzo rozpoznawalnej marki w naszym budynku świadczy również o docenieniu potencjału lokalizacji oraz oferowanej powierzchni - powiedziała Barbara Wójcik, Asset Management & Leasing Director, Globalworth Poland.

Restauracja Dinette w Renomie będzie współczesnym bistro z kawiarnią i własną piekarnią, uzupełnione o efektowną strefę barową. Dzięki różnorodnej ofercie będzie idealne na poranną kawę, codzienny lunch lub nieformalne spotkanie po pracy.

Po siedmiu latach spędzonych na placu Teatralnym przyszedł czas na nowe wyzwania. W tej przeprowadzce widzimy nie tylko szansę na odświeżenie wizerunku i oferty naszej marki, ale też na jej dalszy rozwój dzięki nowej, większej przestrzeni. Zależy nam na wydobyciu potencjału nowego miejsca - zarówno architektonicznie, jak i kulinarnie, bo przecież Renoma zobowiązuje nas wszystkich. Wierzymy, że to idealne miejsce dla rozwoju naszego konceptu, a sprawne negocjacje i profesjonalizm wynajmującego utwierdziły nas w tej decyzji - mówi Jolanta Jurkowlaniec, restauratorka, właścicielka marki Dinette.

Aranżacją nowej restauracji dla marki Dinette zajęła się pracownia BUCK STUDIO.

Renoma to współczesna ikona modernistycznej architektury i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy Dolnego Śląska, który otwarty został w 1930 roku. Jego oryginalna nazwa to Dom Towarowy Wertheim. Pierwotny projekt obiektu przygotował berliński architekt Hermann Dernburg. Obecna nazwę budynek przyjął w 1985 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.