Green 2Day - nowy biurowiec we Wrocławiu

2015.11.12

Firma Skanska Property Poland startuje z realizacją swojej nowej wrocławskiej inwestycji biurowej o nazwie Green 2Day. Projekt architektoniczny budynku przygotowała pracownia Maćków Pracownia Projektowa sp. z o.o.. Oddanie do użytku biurowca zaplanowano na czwarty kwartał 2017 roku.

Biurowiec Green 2Day powstaje przy ulicy Szczytnickiej 11, a swoją architekturą i funkcjonalnością ma nawiązywać do sąsiedniego budynku Green Day, który również zrealizowała firma Skanska Property Poland. Nowy biurowiec będzie miał ponad 17 tys. mkw. powierzchni najmu i składał się będzie z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, gdzie znajdzie się hala garażowa na 231 stanowisk.

Nowy wrocławski budynek został tak zaprojektowany, aby osiągnąć certyfikację LEED na poziomie Gold. Zielone rozwiązania w Green 2Day zapewnią, m.in. mniejsze zużycie energii na poziomie 25% oraz wody na poziomie 45% w stosunku do norm lokalnych.

Green 2Day nawiązywał będzie do istniejącego już budynku Green Day, który położony jest na działce obok, przy ulicy Szczytnickiej 9. Biurowiec ten został oddany do użytku w 2014 roku.

Generalnym wykonawcą nowego budynku jest firma Skanska, a projekt przygotowało biuro Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Komercjalizacją obiektu zajmuje się Skanska Property Poland.

Budowa biurowca Green 2Day potrwa do końca 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Green2Day, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.