Fińska firma z branży IT przenosi siedzibę do największego kompleksu mixed-use we Wrocławiu


2023.02.09
Autor: Bartosz Motorek
Fińska firma technologiczna Siili Solutions, która zajmuje się dostarczaniem rozwiązań mobilnych i internetowych, przenosi swoją siedzibę we Wrocławiu do wielofunkcyjnego kompleksu Quorum.

W Quorum D, który został oddany do użytku w IV kwartale 2022 roku, pracownicy Siili otrzymają ponad 1,1 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Właścicielem kompleksu mixed-use, największego na Dolnym Śląsku, jest Cavatina Holding, a w procesie relokacji wsparcia udzieliła firma doradcza Knight Frank.

Quorum, który powstaje w samym sercu Wrocławia, łączy świetną lokalizację, atrakcyjną architekturę i nowoczesne rozwiązania tworzące przyjazne środowisko pracy. Firmy, które chcą przyciągnąć i utrzymać talenty, doceniają walory tego miejsca. Wśród najemców pierwszego biura Quorum zdominowali przedstawiciele branży IT, a teraz Siili Solutions, specjalista w dziedzinie strategii cyfrowych, dołącza do grona technologicznych najemców Quorum D, w tym m.in.: znane studio deweloperskie z branży gamingowej, dostawca licencjonowanych rozwiązań procesowych – Imagination Technologies i firma e-commerce Artgeist.

Biurowiec Quorum D łączy w sobie nowoczesną architekturę z odnową istniejącego budynku wykonanego z cegły. W budynku znajduje się ponad 16,2 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A rozmieszczonej na sześciu kondygnacjach, w tym ok. 1 tys. mkw. lokali usługowo-handlowych. Na terenie budynku jest także parking na ponad 220 samochodów oraz wewnętrzne patio, idealne miejsce na relaks. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, najemcy będą mogli w pełni korzystać ze wszystkich udogodnień. Kompleks Quorum już wynajęty jest w 2/3.

W ramach czterech budynków, docelowo Quorum zapewni prawie 90 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej we Wrocławiu. W piątym budynku, Resi Capital będzie budować mieszkania o najwyższym standardzie. Na parterze budynków Quorum znajdą się lokale usługowe, a na podium kompleksu i na czwartej kondygnacji zaplanowano tarasy i zielone przestrzenie. Poza tym, na południowej stronie budynku D i po drugiej stronie ulicy powstaną ogólnodostępne tereny zielone i deptak. W całym kompleksie zaprojektowano około 1,5 tysiąca miejsc parkingowych.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.