Echo Investment rusza z realizacją Ogrodów Graua we Wrocławiu

2018.11.06

Ogrody Graua będą czwartą inwestycją Echo Investment w stolicy Dolnego Śląska. Projekt oprócz nowych mieszkań zakłada również rewitalizację pałacyku fundacji Heimannów z XIX wieku.

Wrocławski projekt Echo Investment zlokalizowany jest przy ulicy Gdańskiej 2, w pobliżu placu Grunwaldzkiego. W ramach inwestycji powstaną dwa nowoczesne apartamentowce z 49 mieszkaniami oraz 8 lokali mieszczących się w zrewitalizowanym pałacyku fundacji Heimannów z XIX wieku. Właśnie ruszyła sprzedaż mieszkań w nowej części, gdzie ceny rozpoczynają się od 11 000 zł za mkw.

Pałacyk powstał na zlecenie Henricha Heimanna, który na prośbę swojego zmarłego ojca - znanego bankiera Ernesta Heimanna - założył w nim fundacje. Jej celem było pomoc najuboższym mieszkańcom Wrocławia. Po II wojnie światowej budynek pełnił funkcje leczniczo-wychowawcze.

Wokół budynków powstanie park, plac zabaw z historyczną piaskownicą, stacja ładowania samochodów czy stanowiska rowerowe. Prace budowlane potrwają do II kwartału 2020 roku. Za projekt architektoniczny Ogrodów Graua odpowiada Maćków Pracownia Projektowa.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.