City Forum we Wrocławiu z pozwoleniem na budowę

2017.05.24

Archicom otrzymał pozwolenie na budowę wrocławskiego biurowca City Forum, który powstanie przy ulicy Traugutta i Pułaskiego. Pierwsze prace budowlane mają ruszyć już w czerwcu br.

Deweloper szykuje się do wprowadzenia oferty projektu biurowego City Forum w centrum Wrocławia, który dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę.

City Forum będzie kompleksem budynków biurowo-usługowych w standardzie technicznym klasy A. Energooszczędny biurowiec z certyfikacją ekologiczną LEED, składał się będzie z dwóch połączonych 6 i 7-kondygnacyjnych budynków. Łącznie w ofercie znajdzie się około 24 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach. Pierwsza faza inwestycji dostarczy na wrocławski rynek biurowy ponad 12 000 mkw. powierzchni, która oddana zostanie do użytku pod koniec 2018 roku.

Starannie zaprojektowana otwarta przestrzeń pasażu pomiędzy budynkami będzie wzbogacona akcentami zieleni i przyjaznymi strefami relaksu. Lokale handlowo-usługowe zaplanowano w parterach budynków, gdzie znajdą się m.in. kawiarnie i kantyna.

Użytkownicy biurowca City Forum będą mogli korzystać z parkingu samochodowego, zarówno podziemnego i zewnętrznego na ponad 280 miejsc postojowych. Powstanie również zaplecze dla rowerzystów obejmujące zadaszone miejsca parkingowe i szatnie z prysznicami.

Działka u zbiegu ul. Traugutta i Pułaskiego została zakupiona przez Grupę Archicom za 33,1 mln zł w maju 2016 r. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka wchodząca w skład Grupy Archicom - Archicom Sp. z o.o. - Realizacja Inwestycji Spółka komandytowa.

Wkrótce deweloper zaprezentuje ostateczne wizualizacje biurowca.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.