Nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze


2017.01.16
Autor: Urbanity.pl
Nowoczesny sprzęt, najlepsi specjaliści i komfortowe warunki leczenia. Nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii w Jeleniej Górze została oficjalnie otwarta. Placówka zapewnia kompleksowe leczenie i może przyjąć od 800 do 1000 pacjentów rocznie. Inwestycję, na zlecenie DCO we Wrocławiu, zrealizowała Skanska.

W Jeleniej Górze, tuż przy szpitalu wojewódzkim przy ulicy Ogińskiego, funkcjonuje od niedawna nowa filia Dolnośląskiego Centrum Onkologii. Jest to druga, po Legnicy, filia DCO na Dolnym Śląsku. Nowoczesny ośrodek w pełni zaspokoi potrzeby pacjentów onkologicznych w zakresie radioterapii w całym regionie.

Nowy ośrodek dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do radioterapii. Filia wyposażona jest w zintegrowaną linię terapeutyczną, w skład której wchodzą dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe, tomograf komputerowy z funkcją wirtualnej symulacji oraz system zarządzania i weryfikacji z bezpośrednim podłączeniem do serwerów znajdujących się w ośrodku macierzystym we Wrocławiu. Pacjenci leczeni są w nowym ośrodku ambulatoryjnie. Formą radioterapii, za pomocą której specjaliści z Jeleniej Góry leczą chorych, jest teleterapia, czyli leczenie za pomocą promieniowania jonizującego z pól zewnętrznych.


Wybudowaliśmy obiekt składający się z dwóch części: dwu- i jednokondygnacyjnej


- mówi Marek Jędrkowiak, kierownik budowy, Skanska.

W pierwszej znajdują się gabinety lekarskie, pomieszczenie tomografu komputerowego wraz ze sterownią, pomieszczenia techniczne i pomieszczenia obsługi. W jednokondygnacyjnej części mieści się sterownia akceleratorów wraz z pomieszczeniami technicznymi oraz dwukomorowy bunkier żelbetowy dla akceleratorów. W zakresie naszych prac było również wykonanie instalacji elektrycznych, sanitarnych i mechanicznych. Na koniec zajęliśmy się także wykończeniem wraz z umeblowaniem biurowym i medycznym, a także wykonaliśmy przyłącza i nawierzchnię drogową dróg dojazdowych i parkingów


- dodaje Marek Jędrkowiak.

Prace trwały od września 2015 roku do lipca 2016 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.