Jelenia Góra będzie miała nowy park handlowy. Inwestycja na terenie dawnych zakładów odlewniczych


2023.01.27
Autor: Bartosz Motorek
W ramach planowanego parku handlowego w jeleniej Górze, przy trasie prowadzącej do Szklarskiej Poręby, powstanie 10 sklepów z różnych branż, takich jak odzież, obuwie, elektronika, sport czy meble. Inwestycja, która gotowa będzie pod koniec 2024 roku, powstanie na terenie dawnych Zakładów Odlewniczych ZREMB.

Dawna Fabryka - pod taką nazwą realizowany będzie nowy park handlowy w Jeleniej Górze. Przy trasie prowadzącej do Szklarskiej Poręby, na terenach dawnych Zakładów Odlewniczych ZREMB, wybudowany zostanie kompleks parterowy o łącznej powierzchni handlowej do wynajęcia na poziomie 7 500 metrów kwadratowych. Komercjalizacją oraz wprowadzeniem projektu na rynek zajmuje się agencja CBRE.

Lista najemców parku handlowego, który powstanie na działce po dawnych zakładach przemysłowych i fabryki części zamiennych do ciężkich maszyn budowlanych, składała się będzie z 10 sklepów. Zakupy będzie można zrobić m.in. w supermarkecie spożywczym, sklepie ze sprzętem RTV AGD, a także sklepy z wyposażeniem wnętrz, sportowe oraz modowe. Dawna Fabryka będzie miała w swojej ofercie także część gastronomiczną, w tym restauracje typu drive thru. Zmotoryzowani klienci parku handlowego będą mieli do dyspozycji zewnętrzny parking samochodowy na 300 stanowisk.

Otwarcie Dawnej Fabryki w Jeleniej Górze planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

Jelenia Góra czekała na taki projekt od dawna. Z jednej strony, to odpowiedź na potrzeby lokalnych klientów, ale z drugiej również turystów zmierzających przez miasto w kierunku Karkonoszy
powiedział: Marcin Fiałkowski, prezes zarządu Dawna Fabryka

Zakłady odlewnicze ZREMB w Jeleniej Górze zostały założone w 1948 roku. Początkowo produkowano tam głównie odlewy z żeliwa szarego i sferoidalnego, a także elementy kotłów parowych i maszyn przemysłowych. W latach 60-tych i 70-tych zakład rozwijał się dynamicznie, co pozwoliło na rozszerzenie asortymentu produkcyjnego o odlewy z brązu, miedzi i aluminiowe.

W latach 80-tych zakład przeszedł modernizację, która pozwoliła na zwiększenie jakości produktów oraz na rozszerzenie rynków zbytu. W latach 90-tych ZREMB stał się jednym z czołowych producentów odlewów specjalistycznych w Polsce, a także eksporterem swoich produktów do Europy i Azji.

Komentarze


 • JerzyP
  Gość
  2023-01-27 19:39:07
  Tak się zastanawiam, kto tak szarżuje i za jakie pieniądze? W dobie nieprzewidywalnego jutra planować coś takiego? No, ciekawe

 • Xd
  Gość
  2023-01-27 21:50:59
  Bardzo oryginalne

 • Ala
  Gość
  2023-01-27 21:57:15
  Po cholerne nowe centra....Pasaż Grunwaldzki stoi pusty już tyle lat, stare Tesco stoi puste, zaraz Nowy Rynek się zamknie a o i rozpierdzielaja pieniądze na co??????

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.