W zabytkowej szczecińskiej kamienicy powstanie hotel Hilton

2015.06.10

W dawnym szczecińskim hotelu Piast, który mieścił się w kamienicy u zbiegu ulicy Potulickiej i Placu Zwycięstwa, powstać mają pokoje hotelowe światowej marki Hilton. Inwestor - spółka Redi S.S. z Warszawy - złożył już wniosek o pozwolenie na budowę.

Planowany Hilton powstać ma w kamienicy, która znajduje się na działce o wielkości 1 hektara, między ul. Potulicką, pl. Zwycięstwa, ul. Kaszubską i ul. Stoisława w Szczecinie. W budynku mieści się m.in. dawny hotel Piast.

Na wtorkowym posiedzeniu komisji ds. rozwoju, promocji i gospodarki morskiej, radni zaopiniowali projekt uchwały, pozwalający na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bowiem obecnie funkcjonujący blokował inwestorowi przebudowę oraz rozbudowę kamienicy. Warszawska spółka Redi S.S., chce bowiem dobudować jedną kondygnację, która znajdzie się w głębi działki. Miejski konserwator zabytków wydał wstępną zgodę na takie rozwiązani. Radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały.

Inwestor złożył już także wniosek o pozwolenie na budowę, w którym poinformował, że ma podpisaną umowę z siecią hoteli Hilton. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 18 miesięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Inne wiadomości o Hotel Hilton, Plus3architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.