W Szczecinie otwarto ostatni sklep Ikea w tradycyjnym formacie


2021.06.01
Autor: Urbanity.pl
Wielokrotne przesuwanie daty otwarcia pierwszej Ikei w Szczecinie z powodu pandemii koronawirusa wreszcie dobiegło końca. Pierwsi klienci zrobili już zakupy w dwunastej tego typu inwestycji szwedzkiej sieci w Polsce.

Sklep Ikea Szczecin wybudowany został na działce przy ulicy Białowieskiej 2, u zbiegu z ulicą Mieszka I. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2020 roku, które prowadzone były przez firmę Prime Construction.

Początkowo otwarcie dwunastego sklepu szwedzkiej sieci w Polsce planowane było na I kwartał br., następnie na początek kwietnia. Pandemia wymusiła na właścicielach zmiany, dlatego dopiero teraz pierwsi klienci mogli zrobić zakupy w obiekcie o powierzchni prawie 29 000 metrów kwadratowych. Jest to pierwsza Ikea w regionie i jednocześnie ostatnim sklepem sieci meblowej w tradycyjnym formacie.

Myślę, że otwarcie sklepu w Szczecinie doskonale pokazuje, jak duży może być nasz wpływ na zrównoważony rozwój rynków, na których działamy. Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów w Szczecinie i w całym regionie do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. 2021 to wyjątkowy rok dla sieci Ikea w Polsce. Obchodzimy bowiem 60-lecie naszej działalności w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep Ikea w Szczecinie właśnie teraz - mówi Karin Sköld, prezeska i dyrektorka generalna ds. zrównoważonego rozwoju w Ikea Retail Polska.

Zmotoryzowani klienci szczecińskiej Ikei mogą zaparkować samochód na darmowym parkingu, który pomieści 750 aut, w tym miejsca dla rodzin z dziećmi oraz dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo przygotowany został zadaszony parking na rowery i motocykle. Na posiadaczy aut elektrycznych czeka osiem płatnych stanowisk do ładowania.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ArchiCe.

Przedstawiciele Ikei zamierzają obecnie skupić się na rozwoju firmy poprzez realizację sklepów kompaktowych, które wspierać ma e-sklep i nowe showroomy.

Komentarze


  • Olo
    Gość
    2021-06-18 11:52:01
    No i w końcu Ciecin ma swoją IKEŁE i nie będą musieli do Pyrlandii jeździć!!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.