Vendo Park, supermarket DIY oraz dyskont spożywczy przy Polickiej w Szczecinie

2020.05.13

Deweloper Trei Real Estate Poland dysponuje już działką w Szczecinie, na której wybudowany zostanie m.in. park handlowy Vendo Park.

Sfinalizowany został zakup 5,5 ha gruntu zlokalizowanego przy ulicy Polickiej w Szczecinie, na którym firma Trei Real Estate Poland zrealizuje inwestycję zakładającą rekultywację postindustrialnej działki i budowę czterech budynków handlowych, w tym Vendo Parku.

Na działce przy ulicy Polickiej za czasów poprzedniego ustroju działała tzw. „fabryka domów”, czyli zakład zajmujący się produkcją prefabrykatów do budowy osiedli z wielkiej płyty. Trei planuje zrealizować tutaj inwestycję, która przywróci użyteczność zdegradowanym terenom, poszerzając ofertę handlową szczecińskiego osiedla Stołczyn o park handlowy sieci Vendo Park, supermarket typu DIY oraz dyskont spożywczy. Kompleks jest obecnie na etapie planowania i projektowania.

Deweloper stara się obecnie o uzyskanie decyzji środowiskowej i warunków przyłączeniowych. Firma zakłada, że jeszcze w tym roku dysponowałaby pozwoleniem na budowę Vendo Parku i dyskontu spożywczego i przystąpiłaby do realizacji inwestycji.

Projekt architektoniczny szczecińskiej inwestycji powstał w pracowni Tues.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Tomasz313123
  Użytkownik
  2020-05-13 22:40:40
  NIE BUDOWAC TAKICH OCHYDNYCH SKLEPOW PROSZE

 • Kamil
  Gość
  2020-05-14 13:18:20
  Sklep to nie hotel - on ma być przede wszystkimi użyteczny.

 • gość Go
  Gość
  2020-08-01 17:19:30
  Potrzeba tu sklepów. Bardzo dobrze że się buduje nowe sklepy.Przydala by się biedronka blisko ul Dąbrówki.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.