Światowy gigant otwiera w Szczecinie najnowocześniejszą fabrykę w Polsce i szuka pracowników


2022.12.07
Autor: Bartosz Motorek
W Szczecinie dobiega końca budowa najnowocześniejszej fabryki w Polsce. Światowy gigant produkcji sprzętu medycznego - Nemera - uruchomił właśnie centralne miejsce produkcji i poszukuje kolejnych pracowników.

Nowa fabryka firmy Nemera zlokalizowana jest na działce o powierzchni 5 ha, przy ulicy Tytanowej 3 w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Dąbiu. Zakład produkcyjny ma powierzchnię ponad 10 000 mkw., a jego sercem będzie tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jest to aktualnie największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce.

Fabryka firmy Nemera w Szczecinie wyposażona będzie w nowoczesne rozwiązania, materiały i maszyny najlepszych marek na świecie. Najważniejszą częścią zakładu będzie tzw. cleanroom, którego powierzchnia wynosi aż 3400 mkw., gdzie odbywać się będzie końcowy montaż urządzeń do podawania leków.

Jesteśmy w końcowej fazie budowy naszej nowej fabryki. Była to intensywna praca, ponieważ rozmiar projektu jest bardzo duży, a wymagania technologiczne i jakościowe bardzo wysokie. Jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wysiłku, bo realizujemy nasze marzenie o uruchomieniu w Szczecinie fabryki hi-tech branży medycznej. Tworzymy nowe, atrakcyjne miejsca pracy w wielu obszarach
powiedział: prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin

Trwa przenoszenie poszczególnych działów do nowego zakładu, w którym odbywa się już produkcja oraz uruchomiona została narzędziownia. Reszta działów czyli np. magazyn i administracja są w trakcie przeprowadzki. W nowym obiekcie znajdzie się ponadto szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone będą nowe projekty.

Obecnie w fabryce firmy Nemera pracuje ponad 180 pracowników. Światowy gigant produkcji sprzętu medycznego poszukuje kolejnych osób, głównie specjalistów kierunków technicznych, w tym operatorów maszyn wtryskowych oraz monterów aplikatorów. Ponadto pracę w nowym zakładzie może znaleźć także inżynier form wtryskowych, technik montażu, ustawiacz maszyn wtryskowych i pracownik utrzymania ruchu. W najbliższym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

Komentarze


 • Jarl Bischek
  Gość
  2022-12-08 11:52:13
  Pracowałem u kilku światowych gigantów i nie powaliło mnie tam nic na kolana. Szczególnie jakość produktów. Prawda jest taka, że decyduje mentalność pracowników i to począwszy od managerów. Są kraje, gdzie pracownik nie zrobi za nic nic pewnych rzeczy. A są kraje, gdzie można mieć milion instrukcji, a pracownik zrobi to i tak po swojemu. I tak np. nie kupuję piwa marki zagranicznej zrobionego w Polsce bo nie wiadomo czy ktoś tam nie nasika. I uważam, że Jaguar zrobiony w Wielkiej Brytanii jest lepszy niż w jakiejś Fabrycy poza tym krajem. Brzmi to nieładnie, ale taka jest prawda.

 • StaraKociara
  Gość
  2022-12-08 16:07:10
  A więc Jaguar produkowany w Wielkiej Brytanii będzie lepszy od tego produkowanego poza? (Tak apropos - Jaguary produkowane są tylko w Wielkiej Brytanii)
  W Polsce naszczają Ci do piwa, yhym.... Za to w Wielkiej Brytanii jakość jest zupełnie inna bo przecież, to nie Polska (to główny argument, co nie?) a fakt, że tam w fabrykach pracują głownie migranci jakoś Ci umknął? Po prostu nie naszczają bo nie naszczają a w Polsce naszczają bo tak.

  Panie Jarl - w dupie żeś był i gówno żeś widział.
  Zaściankowe myślenie, więc niech ma co sie chwalić tymi "gigantami" u których pracowałeś, bo słomy z butów do tej pory nie wyjąłeś.

 • ultra gość
  Gość
  2022-12-09 12:59:13
  Krytyka nie na miejscu. To może nie kupuj nic nawet żywności w kraju tylko leć do wielkiej brytani zrob zakupy bo tam jest lepsze. Glupota ludzka nie zna granic.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.