Ruszyła budowa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie


2021.04.22
Autor: Urbanity.pl
Generalny wykonawca inwestycji nowej głównej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przystąpił do realizacji zadania. Wartość inwestycja to około 52 mln zł.

Nowa główna siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie powstanie przy ulicy Twardowskiego na działce o powierzchni około 1,7 ha. Inwestycja składa się z dwóch budynków: B1 i B2. Generalnym wykonawcą jest firma Mirbud, która już przejęła plac budowy.

W pierwszej kolejności rozebrana zostanie stara zabudowa znajdująca się na działce. Następnie wykonawca postawi dwa nowe budynki - B1 służył będzie jako pomieszczenia biurowe dla administracji, archiwum główne, serwerownia, pomieszczenia gospodarcze i magazyny, sale szkoleniowe i sala konferencyjna, a także Ośrodek Symulacji Medycznej.

Z kolei w budynku B2 zaplanowano pokoje ratowników medycznych oraz lekarzy, szatnie, pokój czuwania, pomieszczenia działu farmacji oraz bieżącego uzupełniania w materiały medyczne i leki a także garaże dla ambulansów, stanowiska do mycia i odkażania karetek, pomieszczenia na odpady medyczne, pomieszczenia do magazynowania i naprawy sprzętu medycznego oraz magazyny bielizny i odzieży.

Nowa siedziba Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zostanie oddana do użytku do końca 2022 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 52 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.