Rozbudują Baltic Business Park w Szczecinie o biurowiec. Będzie wyższy i większy


2022.06.06
Autor: wszczecinie.pl
Za około dwa lata gotowy powinien być trzeci biurowiec kompleksu Baltic Business Park w Szczecinie. Inwestor zmienił koncepcję dla tej inwestycji, bo pierwotnie powstać miały jeszcze dwa nowe budynki biurowe.

Baltic Business Park w Szczecinie to obecnie kompleks dwóch biurowców w standardzie technicznym klasy A+, które mają łącznie 20 000 mkw. powierzchni najmu (budynek A – 9 tys. mkw, budynek C – 11 tys. mkw). Pierwotnie na nieruchomości o powierzchni ok. 2,7 ha przy ulicy 1 Maja powstać miały cztery budynki, jednak inwestor skorygował nieco te plany.

Do wybudowanych w 2013 roku biurowców dołączy jeszcze jeden, ale nieco większy niż zakładano. Kompleks Baltic Business Park zyska ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na szczeciński rynek 15 000 mkw. przestrzeni do pracy. Inwestycja powstanie w głębi działki, nieco bliżej ul. Stalmacha.

Spółka BBPark posiada już gotową koncepcję architektoniczną nowego biurowca i czeka na decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach. Jeżeli jeszcze w tym roku inwestor otrzyma pozwolenie na budowę, to chciałby rozpocząć realizację projektu w grudniu lub na początku 2023 roku. Nowy biurowiec miałby powstać w 18 miesięcy, więc jego oddanie do użytku mogłoby nastąpić latem 2024 roku.

Rozbudowany Baltic Business Park stałby się największym kompleksem biurowym w Szczecinie, który łącznie oferowałby około 35 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Obecnie w kompleksie pracuje

Może tam pracować nawet 3 tys. osób1,6-1,7 tys. osób, a po jego rozbudowie mogłoby nawet 3 tys. osób. Do grona najemców należą UniCredit, Netto, Idea Getin Leasing, Salling Group, Tauron i Gryftec.

Inne wiadomości o Baltic Business Park

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.