"Pająk" pomaga na budowie Hanza Tower w Szczecinie

2019.02.13

Budowa szczecińskiej inwestycji Hanza Tower ma przyspieszyć, a jej zakończenie zaplanowano na czerwiec 2020 roku.

J.W. Construction, jako inwestor projektu Hanza Tower, zapowiada przyspieszenie prac budowlanych na działce przy Alei Wyzwolenia w Szczecinie. To tutaj powstaje wieżowiec, który będzie najwyższym obiektem biurowo-apartamentowym pomiędzy Berlinem a Warszawą.

Po tym jak rozwiązano umowę z dotychczasowym generalnym wykonawcą, prace od listopada 2018 roku mocno przyspieszyły. Obecnie realizacja projektu spoczywa przede wszystkich na szczecińskich firmach budowlanych pod bezpośrednim nadzorem kadry J.W. Construction.

W celu przyspieszenia prac, na terenie budowy Hanza Tower pojawiła się na wysokości 12. kondygnacji najnowocześniejsza pompa betonu Schwing America. Zainstalowanie urządzenia zwanego potocznie „pająkiem” na wysokości 10 kondygnacji i hydrauliczne podnoszenie go wraz z kolejnymi kondygnacjami sprawia, że prace posuwają się do przodu trzy razy szybciej niż w podejściu tradycyjnym.

Hanza Tower będzie 30-kondygnacyjnym wieżowcem, w którym znajdzie się 500 luksusowych apartamentów, biur i lokali. Prace budowlane potrwają do czerwca 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Pwo
  Gość
  2019-02-14 09:24:33
  Właściciele przyszłych apartamentów, pewnie pieją z zachwytu, inwestycja budowana przez 8 lat - zamrożona kasa, problemy z bankami, wieczne przesuwanie terminów - można się zdenerwować

 • Emi
  Gość
  2019-02-18 00:14:50
  Są jakieś apartamenty jeszcze dostępne? Zastanawiam się nad jakąś wyższą kondygnacją ze względu na ładne widoki.

 • PrzemK
  Gość
  2019-02-18 00:17:27
  Super że budowa wreszcie sprawnie postępuje a Szczecin jak jedno z największych polskich miast zasługuje tskie na wysokie i prestiżowe obiekty!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.