Nie do poznania zmieni się Kwartał 36 w samym sercu Szczecina

2022.05.23

Nowe mieszkania, żłobek, miejsce do rekreacji z mini amfiteatrem i fontanną, ogród społeczny oraz plac zabaw - tak wyglądał będzie po zakończeniu rewitalizacji Kwartał 36 w Szczecinie. Na jakim etapie jest obecnie inwestycja?

Wyjątkowa inwestycja powstaje w centrum Szczecina. W ścisłej zabudowie śródmiejskiej rewitalizowany jest Kwartał 36 - inwestycja spółki Szczecińskie TBS, której wykonawcą jest firma Prime Construction.

Inwestycja obejmuje podwórze otoczone ulicami : Małkowskiego, ks. Bogusława X, Boh. Getta Warszawskiego oraz Kr. Jadwigi w Szczecinie. Obecnie trwają prace ziemne związane z wykonaniem garażu podziemnego. Wykonawca Kwartału 36 wykonał już roboty przygotowawcze, w tym m.in: przeprowadził inwentaryzację budynków. Wykonano także instalację drenażu, kanalizacji sanitarnej przy kamienicach od ul. Małkowskiego, zakończono montaż instalacji sanitarnych wewnątrz oficyn, a także wewnątrz piwnic budynków frontowych od ul. Małkowskiego 7, 8, 9. Ponadto zakończono budowę murków prowadzących na potrzeby wykonania ścian szczelinowych.

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z BUDOWY

W części, której powstaje garaż podziemny wykonano ścianki szczelinowe i wybrano ziemię od 12 do 16 metrów w głąb. W wykopie widać duże elementy rozporowe, które na czas wybierania ziemi mają usztywnić ściany garażu tak, by nie zawaliły się pod naporem gruntu z zewnątrz. Największe niedogodności dla mieszkańców powinny się zakończyć w drugiej połowie tego roku.

Zrewitalizowany Kwartał 36 będzie miejscem nie do poznania. Powstanie pierwszy miejski parkingowiec, a dzięki wprowadzeniu miejsc parkingowych do dwupoziomowego podziemnego garażu na 262 miejsca postojowe, wnętrze kwartału zostanie całkowicie oddane mieszkańcom.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowy budynek z 30 mieszkaniami, który wyposażony zostanie w windę, a na jego dachu znajdzie się taras przeznaczony do spacerów oraz ogród warzywny dla seniorów. Parter budynku zostanie zagospodarowany pod świetlicę środowiskową oraz żłobek dla około 30 dzieci. W centralnej części kwartału zaplanowano główny plac publiczny, wzdłuż którego poprowadzona będzie pergola. Plac ozdobi także mini amfiteatr, fontanna w formie posadzkowych dysz, z ławeczkami i zielenią. Pojawi się ponadto ogród społeczny oraz plac zabaw dla dzieci, a całość uzupełniona zostanie o nowe nasadzenia.

Za projekt przebudowy Kwartału 36 odpowiada Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina. Wartość inwestycji, która gotowa będzie w I kwartale 2024 roku to około 67,4 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Kwartał 36, Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.