Luksusowy kompleks apartamentowy Hot Spring Bay powstanie w Szczecinie

2018.03.13

W październiku 2018 roku ruszyć ma budowa pięciogwiazdkowego hotelu Maritim, który powstanie w ramach kompleksu wielofunkcyjnego Hot Spring Bay nad jeziorem Dąbie w Szczecinie. Konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment podpisało 9 marca br. umowę z niemiecką siecią na budowę obiektu hotelowego.

Szczecińska inwestycja będzie debiutem w Polsce niemieckiej sieci hoteli Maritim. Luksusowy kompleks Hot Spring Bay, czyli Zaotka Gorących Źródeł powstanie przy ulicy Portowej nad jeziorem Dąbie w Szczecinie. Inwestorem przedsięwzięcia jest konsorcjum spółek: Tian Yu sp. z o.o. w Szczecinie (lider konsorcjum i właściciel terenu) oraz Recca Investment sp. z o.o. w Szczecinie.

W październiku br., rozpocząć ma się budowa pięciogwiazdkowego hotelu Maritim o powierzchni użytkowej wynoszącej 48 000 metrów kwadratowych. W budynku znajdzie się 458 pokoi hotelowych, centrum konferencyjne na 1500 miejsc, strefa wellnes i spa, a także m.in. winda wielkogabarytowa umożliwiająca transport samochodów. Hotel przyjmie pierwszych gości za około 3 lata.

Oprócz hotelu Maritim w kompleksie Hot Spring Bay znajdzie się również 17-piętrowy apartamentowiec Spinaker na 266 apartamentów o powierzchniach od 45 do 80 m kw. Budynek będzie miał 21 000 mkw. powierzchni i połączony zostanie z hotelem podziemnym parkingiem na 888 miejsc postojowych. Cały szczeciński kompleks będzie ogrzewany wodami termalnymi, gdyż w tej części miasta płyną pod ziemią gorące źródła. Na głębokości około 2 km woda osiąga temperaturę 70-75 stop. C.

Hot Spring Bay to również marina, której koszt budowy wyniesie ponad 12 mln zł. Ta część inwestycji otrzymała dofinansowanie od marszałka województwa i zostanie oddana do użytku do końca 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • uyuy
    Gość
    2018-03-26 17:12:07
    ciekawe czy teren wokół będzie dostępny dla mieszkańców szczecina czy zamknięty dla bogatych niemców.......?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.