Kiedy ruszy budowa Hot Spring Bay w Szczecinie? Inwestor tłumaczy wstrzymanie inwestycji


2022.11.10
Autor: Monika Kiereś/wszczecinie.pl
Miała być spektakularna inwestycja o wartości nawet miliarda złotych, a póki co nie została wbita nawet łopata. Chińskie konsorcjum, które jest właścicielem dużej działki nad brzegiem jeziora Dąbie w Szczecinie nie rezygnuje z budowy kompleksu Hot Spring Bay, w tym 5-gwiazdkowego hotelu czy apartamentowca Spinaker z prawie 300 apartamentami.

"Wspaniałe położenie tuż przy nowoczesnej marinie, Hotel Maritim na najwyższym poziomie, luksusowe apartamenty, SPA zasilane wodą geotermalną oraz niezwykłe walory przyrodnicze okolicy będą wyróżniać to miejsce na turystycznej mapie Europy" - tak swoją inwestycję Hot Spring Bay w Szczecinie reklamuje konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment. Pierwsza wzmianka o kompleksie nad brzegiem jeziora Dąbie pojawiła się już w 2018 roku i od tego czasu niewiele się wydarzyło.

Portal wszczecinie.pl podał, że Wu Tianyu, chiński inwestor z polskim obywatelstwem, nie zrezygnował z realizacji tej spektakularnej inwestycji, a jedynie wstrzymał „ze względu na trudną sytuację na świecie”.

Konsorcjum firm Tian Yu i Recca Investment jest właścicielem dużej działki nad brzegiem jeziora przy ulicy Portowej i według pierwotnego projektu miał powstać tutaj kompleks Hot Spring Bay składający się z 5-gwiazdkowego hotelu sieci Maritim z 450 pokojami, 17-piętrowego apartamentowca Spinaker z 266 apartamentami i parku geotermalnego. Jeszcze w 2018 roku szacowana wartość inwestycji wynosiła miliard złotych.

Dotychczas nad brzegiem jeziora Dąbie powstała marina z miejscem dla ponad 200 jachtów, której koszt budowy wyniósł 12,3 mln zł.

Inne wiadomości o Hot Spring Bay

Komentarze


 • Paweł
  Gość
  2022-11-17 10:29:22
  Jak to jest możliwe, że wszędzie się jakoś da, a w Szczecinie nie? Tutaj każda inwestycja musi najpierw nabrać mocy urzędowej i po zatwierdzeniu przeleżeć co najmniej 10 lat w szufladzie.

 • Marcin
  Gość
  2022-12-24 13:25:01
  Nie każda.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.