Jest praca dla ponad 200 osób. W Szczecinie powstaje jeden z najnowocześniejszych zakładów w Polsce

2021.10.18

Światowy lider w produkcji urządzeń medycznych rozpoczął budowę w Szczecinie nowego zakładu, w którym w ciągu najbliższych lat pracę znajdzie ponad 200 osób.

W Szczecinie wybudowany zostanie jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Polsce. Firma Nemera, która jest światowym liderem w produkcji urządzeń medycznych, rozpoczęła budowę nowego zakładu. Inwestycja powstaje w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz Dąbie przy ul. Tytanowej w Dąbiu.

Budowa nowego zakładu pozwoli na zatrudnienie dodatkowych 200 pracowników w ciągu najbliższych lat. Nemera stworzy nowe miejsca pracy w branży health care - hi-tech.

Na działce o powierzchni 5 hektarów budowany jest zakład produkcyjny z narzędziownią, laboratoria, obszar badawczo-rozwojowy, magazyn, część socjalna i biurowa oraz infrastruktura towarzysząca. Obecnie na budowie pojawiły się już pierwsze elementy: ławy i fundamenty oraz zbrojenie.

W nowym zakładzie będzie również szeroko rozbudowany dział badań i rozwoju (research & development) czyli tzw. ‘mózg’ zakładu, w którym tworzone są nowe projekty. Inwestycja będzie gotowa jesienią 2022 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Prime Construction ze Szczecina.

Nemera poszukuje już osób do pracy. W pierwszej kolejności zatrudnienie znajdzie 120 pracowników, ale ta liczba z miesiąca na miesiąc będzie rosnąć. Docelowo do 2025 roku w zakładzie pracowało będzie około 350 osób.

Poszukiwani są specjaliści z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów (project management) i dla projektantów maszyn oraz urządzeń

Aktualnie Nemera Szczecina szuka kandydatów m.in. na stanowiska: inżynier produkcji, technolog/inżynier procesu wtrysku, technik montażu i utrzymania ruchu, konstruktor form wtryskowych, project manager w dziale badań i rozwoju, inżynier laboratorium, kontroler jakości, inżynier zapewnienia jakości i metrolog.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.