Hanza Tower w Szczecinie z kredytowaniem

2017.02.10

Inwestor wieżowca Hanza Tower w Szczecinie, otrzymał kredytowanie na realizację kompleksu, który stanie na działce przy alei Wyzwolenia. Alior Bank udzielił kredytu w wysokości 138,8 mln zł (plus 3 mln zł na VAT).

Udzielony kredyt Alior Banku ma na celu sfinansowanie oraz refinansowanie wydatków związanych z budową wieżowca Hanza Tower w Szczecinie.

Kompleks wielofunkcyjny powstaje na działce u zbiegu alei Wyzwolenia z ulicą Odzieżową. W ramach projektu powstanie 30-kondygnacyjny budynek o wysokości około 100 metrów, w którym znajdzie się około 480 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni niecałych 22 000 metrów kwadratowych.Hanza Tower zaoferuje również powierzchnię komercyjną, która mieściła się będzie na pierwszych pięciu kondygnacjach wieżowca. Na prawie 11 000 mkw. znajdą się pomieszczenia handlowo-usługowe, biurowe oraz konferencyjne.

Przypomnijmy, że już w 2012 roku ruszyła budowa wieżowca Hanza Tower, jednak generalny wykonawca zdołał wykonać jedynie część podziemną inwestycji. Z początkiem bieżącego roku, firma J.W. Construction otrzymała zamienne pozwolenie na budowę kompleksu w zmienionym kształcie.

Ostateczny termin spłaty kredytu został ustalony na koniec września 2020 roku.

Źródło: Eurobuild CEE

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.