Galaxy w Szczecinie w rozbudowie i z liftingiem

2016.07.21

Jesienią tego roku ruszyć ma przebudowa elewacji szczecińskiego centrum handlowego Galaxy. Inwestycja ma na celu dostosowanie dotychczasowej części do powstającej dobudowy. Inwestorem projektu jest Echo Investment.

Obecnie na działce, gdzie znajdował się hotel Neptun widoczna jest ogromna dziura, z której powstaje nowa część szczecińskiego centrum handlowego Galaxy. Wcześniej jednak inwestor przeprowadzi modernizację elewacji na istniejącej części budynku.

W ramach tej części inwestycji zniknąć mają z elewacji brązowe, ceglaste, szaro-zielone i złote elementy. Znikną także zaokrąglenia, a po zakończeniu prac galeria ma mieć kształt sześcianu w kolorach srebrnym, szarym i czarnym.

Trwa już również rozbudowa Galaxy o 20 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowo-usługowej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa. Według harmonogramu do kwietnia 2017 roku wykonany zostanie stan surowy obiektu. Nowa część centrum ma być gotowa jesienią przyszłego roku.

Za projekt rozbudowy oraz wymiany elewacji szczecińskiego Galaxy odpowiada pracownia Open Architekci.

Docelowo galeria będzie dysponowała prawie 60 000 mkw. powierzchni najmu, co sprawi, że Galaxy stanie się największym centrum handlowym w Szczecinie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.