Ważne szczecińskie inwestycje spółki Echo Investment

2016.01.04

Rozbudowa centrum handlowego Galaxy oraz trzeci etap budowy Outlet Park - to dwie szczecińskie inwestycje, które spółka Echo Investment planuje rozpocząć w tym roku.

W marcu ruszyć ma rozbudowa centrum handlowego Galaxy przy al. Wyzwolenia, którego koszt inwestycji szacowany jest na około 100 mln zł. Echo Investment ma już pozwolenie na prace związane z rozbudową obiektu, który zaprojektowany został przez biuro projektowe Open Architekci. W ramach inwestycji zmianie ulegnie również elewacja dotychczasowego obiektu.

Po rozbudowie kompleks powiększy się z obecnych 42 tys. mkw. do 60 tys. mkw., a liczba lokali handlowo-usługowych przekroczy 200. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie parking na 1500 stanowisk. Nowa część szczecińskiego centrum wybudowana zostanie w miejscu dawnego hotelu Neptun. Inwestor zaplanował również wewnętrzny plac, na którym pojawi się scena do organizowania wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych.

Prace związane z rozbudową Galaxy ruszą w marcu br. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na październik 2017 roku. Podpisane zostały już także nowe umowy najmu, m.in. z salonami Reserved i TK Maxx. Pojawi się również klub fitness.

Wiosną tego roku ruszy również realizacja trzeciego etapu budowy Outlet Park. W fazie projektowania jest już również czwarty etap inwestycji, która po zakończeniu będzie jednym z największych obiektów tego typu w Polsce.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.