Fabryka Wody w Szczecinie rośnie. Aquapark będzie gotowy w 2022 roku

2021.04.23

Od półtora roku trwa budowa nowoczesnego i wielofunkcyjnego parku wodnego w Szczecinie - Fabryka Wody. Co słychać na budowie inwestycji?

Postępuje budowa szczecińskiego aquaparku zlokalizowanego na działce przy Emilii Sczanieckiej. Właśnie mija półtora roku od momentu, kiedy wykonawca inwestycji przejął plac budowy.

Trwa budowa kolejnych pięter konstrukcji budynku basenowego. Wykonawca prowadzi montaż zbrojenia, wykonywane są betonowe ściany oraz słupy obiektu. Trwają także prace murarskie. W podbaseniu trwa wykonywanie betonowej posadzki oraz realizowany jest montaż zbiorników przelewowych, kanałów wentylacyjnych oraz instalacji rurowych.

Z kolei na budynku Edukatorium Fabryki Wody prowadzony jest montaż ścianek działowych i prac murarskich. Trwa montaż stelaży podtynkowych, kanałów wentylacyjnych i systemu rurarzu. Przy powstającym łączniku obu budynków wykonywane były zasypki fundamentów.

Fabryka Wody w Szczecinie zlokalizowana jest u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny i będzie nowoczesnym parkiem wodnym składającym się z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. Na zewnątrz aquaparku zaplanowano baseny rekreacyjne oraz plażę.

Całość uzupełniona zostanie o strefę sportową i rozrywkową z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Generalnym wykonawcą szczecińskiej inwestycji jest konsorcjum firm: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt budowy Fabryki Wody to ponad 349,7 mln. Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Fabryka Wody - Nowa Gontynka

Komentarze


 • Fajny
  Gość
  2021-06-21 13:31:01
  O niee mogę się doczekać

 • Mar
  Gość
  2021-11-27 18:06:44
  czy głębokie fundamenty - zabite pale fundamentowe - będą zagrożeniem dla istniejących budynków mieszkalnych w sąsiedztwie?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.