Fabryka Wody w Szczecinie coraz bliżej oddania. Trwają prace wykończeniowe


2022.08.29
Autor: Piotr Maślak
Na budowie nowego aquaparku w Szczecinie pod nazwą Fabryka Wody trwają prace wykończeniowe i instalacyjne. Widać już nowe elementy basenów. Inwestycja, która oddana zostanie do użytku jeszcze w tym roku powstaje za kwotę prawie 350 mln zł.

Z każdym dniem szczecińska Fabryka Wody zyskuje co raz więcej wyposażenia. W strefie zewnętrznej aquaparku pojawiając się nowe elementy basenów, trwają prace wykończeniowe w saunarium, a także trwa montaż ścianki wspinaczkowej.

Pod koniec 2019 roku rozpoczęła się realizacja jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Szczecinie - budowa nowoczesnego i wielofunkcyjnego parku wodnego - Fabryka Wody. Nowy aquapark powstaje na działce u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny i składał się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. Na zewnątrz aquaparku zaplanowano baseny rekreacyjne oraz plażę.

Obecnie na budowie kompleksu rekreacyjnego trwają prace wykończeniowe i instalacyjne. W budynku Aquaparkowym trwa układanie płytek gresowych i tynków oraz wykonywane są jastrychy i sufity podwieszane, twa szpachlowanie ścian, montowane są drzwi. W części saun trwa montaż wyposażenia, widać już ściany m.in. sauny kinowej.

Wykonawca inwestycji prowadzi ponadto prace malarskie na budynku Centrum Edukacyjnego oraz kontynuuje montaż elementów wystaw edukacyjnych i pokrycia cząsteczki wody. Widoczne są zamontowane elementy ścianki wspinaczkowej. Wśród prac instalacyjnych trwa montaż grzejników, wodomierzy, układu zasilania, pomp dozujących, systemów automatyki.

Znaczące postępy prac widoczne są również w części zewnętrznej Fabryki Wody, gdzie zakończono podbudowy pod rafting, zabetonowano płytę wodnego placu zabaw i zainstalowano na nim zabawki. Trwają roboty ziemne i drogowe i ruszyły prace przygotowawcze pod wykonanie nasadzeń zieleni.

Fabryka Wody, która powstaje przy ulicy 1 Maja 41 została zaprojektowana przez biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Generalnym wykonawcą szczecińskiego aquaparku jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji, która gotowa będzie w tym roku to ponad 349,7 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.