Dobiega końca budowa aquaparku w Szczecinie. Zobacz Fabrykę Wody z lotu ptaka


2022.07.07
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Od 2019 roku trwa budowa ogromnego kompleksu basenowo-edukacyjnego Fabryka Wody w Szczecinie. Koszt budowy aquaparku to ponad 350 mln zł. Co słychać na budowie?

Mija dokładnie 1000 dni od momentu podpisania umowy na realizację ogromnej inwestycji Fabryka Wody w Szczecinie. Kompleks basenowo-edukacyjny o łącznej powierzchni użytkowej ponad 17 000 mkw., powstaje na terenie o powierzchni pięciu hektarów zlokalizowanym u zbiegu ulic Szczanieckiej i 1 Maja.

Trzykondygnacyjny aquapark w Szczecinie zaoferuje m.in. 17 basenów, 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedną z największych w Polsce strefa saun, których w budowanej inwestycji przewidziano aż 16. Z kolei w budynku pod nazwą Edukatiorium mieściły się będą wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Atrakcją będzie przepływająca przez jego środek rzeka, tworząca wodną kaskadę. Oba budynki kompleksu zostaną połączone łącznikiem.

ZDJĘCIA Z BUDOWY INWESTYCJI FABRYKA WODY

Oferta szczecińskiej Fabryki Wody zostanie uzupełniona o strefę z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie kompleksu znajdzie się ponadto miejsce na lodowisko i amfiteatr.

Obecnie w kompleksie trwają już prace wykończeniowe. Trwa układanie płytek ceramicznych, a także wykonywanie sufitów podwieszanych. Montowane są zjeżdżalnie, a także wykańczany jest sufit hali basenowej. Równolegle trwają roboty związane z saunami i łaźniami. W budynku Edukatorium trwa montaż pokrycia mniejszych kul cząsteczek wody, a także powstaje pierwsza część wystawy. Zakończono montaż kręgielni i rozpoczął się montaż ścianki wspinaczkowej. Z kolei na zewnątrz obiektu trwają prace drogowe.

Generalnym wykonawcą inwestycji o kubaturze ponad 177 000 m3 jest firma ALSTAL Grupa Budowlana. Koszt realizacji projektu to ponad 350 mln zł.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.