Budowa aquaparku w Szczecinie trwa już trzy lata. Na jakim etapie jest realizacja Fabryki Wody?


2022.10.11
Autor: Bartosz Motorek
We wtorek, 11 października mijają dokładnie trzy lata od momentu podpisania umowy z generalnym wykonawcą szczecińskiego aquaparku pod nazwą Fabryka Wody. Na jakim etapie prac jest obecnie realizacja inwestycji o wartości ponad 350 mln zł? Zobacz najnowsze zdjęcia.

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w centrum Szczecina, a jego generalnym wykonawcą jest firma Alstal Grupa Budowlana. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni pięciu hektarów, a powierzchnia użytkowa aquaparku wyniesie ponad 17 000 metrów kwadratowych. Kubatura to 177 000 m3.

Budowa inwestycji o wartości ponad 350 mln zł zbliża się ku końcowi, a o postępach prac opowiedział Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy Alstal. Na budowie pracuje łącznie ponad 200 osób.

Obecnie na budowie Fabryki Wody w budynku basenowym trwają prace wykończeniowe w postaci montażu sufitów podwieszanych oraz układania płytek ceramicznych w łazienkach, toaletach i na plażach basenowych. Realizowane są także prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz sufitów. Dodatkowo montujemy balustrady, windy panoramiczne oraz zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne. Na końcowym etapie jest również wykonywanie saun i łaźni
powiedział: Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL Grupa Budowlana

Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata od momentu podpisania umowy na realizację projektu z generalnym wykonawcą inwestycji. Aquapark w Szczecinie to nowoczesny 3-kondygnacyjny obiekt, w którym dostępnych będzie m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których przewidziano aż 16. Drugą część kompleksu stanowił będzie budynek Edukatorium z wystawą poświęconą wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem.

W Edukatorium wykonawca zakończył już montaż ściany wspinaczkowej oraz uruchomiono kręgielnię. Trwają prace malarskie oraz rozpoczęto prace porządkowe. Na zewnątrz dobiegła końca realizacją kaskady wodnej. Obecnie wykonawca skupia się na budowie toru lodowego i lodowiska.

Oferta Fabryki Wody uzupełniona zostanie o strefę z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią, a także kortami do squasha. Ponadto na terenie kompleksu znajdzie się lodowisko i amfiteatr.

Nasze prace polegają również na wykonaniu niecek basenowych wewnętrznych i zewnętrznych. Ekipy budowlane realizują prace instalacyjne związane z wykonaniem i uruchomieniem wentylacji, instalacji CO oraz wodno-kanalizacyjnej i instalacji TWB (technologii wody basenowej). Intensywnie pracują również elektrycy, którzy montują oświetlenia i cały osprzęt elektryczny. Jednocześnie wykonywane są instalacje słaboprądowe
powiedział: Dominik Słowek, Kierownik Budowy z firmy ALSTAL”.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.