Austriacy kupują biurowce kompleksu Brama Portowa w Szczecinie

2021.01.21

Fundusz FLE SICAV FIS zarządzany przez FLE GmbH z Wiednia stał się nowym właścicielem budynków biurowych Brama Portowa w Szczecinie.

Vastint Poland podpisał umowę sprzedaży dwóch biurowców w Szczecinie, które oddane zostały do użytku pod koniec 2012 roku i na stałe wpisały się w krajobraz miasta. Nowym właścicielem został fundusz FLE SICAV FIS zarządzany przez FLE GmbH z Wiednia. Sprzedającego w transakcji spierała firma Knight Frank.

Kompleks Brama Portowa w Szczecinie tworzą dwa biurowce (Brama Portowa I i Brama Portowa II) o łącznej powierzchni biurowo-usługowej wynoszącej prawie 13 000 metrów kwadratowych. Budynki biurowe są pierwszym projektem komercyjnym w tym mieście, który pomyślnie przeszedł procedurę uzyskiwania certyfikacji LEED. Wśród największych najemców kompleksu są Vestas, PKO BP, ING Bank czy LUX MED.

Dr Alexander Klafsky, partner zarządzający FLE GmbH, wyjaśnia: „W ciągu ostatnich czterech lat udało nam się zbudować solidny i wysokowydajny portfel nieruchomości w całej Polsce, obejmujący zarówno silne miasta regionalne, jak i stolicę. Będziemy nadal rozwijać się w Polsce i mamy już zabezpieczone dwa nowe projekty. Ostatni zakup w Szczecinie potwierdza nasz apetyt i kryteria inwestycyjne. Dzięki firmie Vastint kompleks biurowy Brama Portowa jest w bardzo dobrym stanie technicznym i charakteryzuje się silną dywersyfikacją najemców będących liderami w swoich branżach.”

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.