Wyłoniono wykonawcę pierwszego etapu Baltic Molo Park

2013.09.06

26 sierpnia bieżącego roku podpisana została umowa, pomiędzy kołobrzeskim holdingiem Zdrojowa Invest, a firmą Strabag na wykonanie pierwszego etapu części apartamentowej inwestycji Baltic Molo Park w Świnoujściu.

Baltic Molo Park zlokalizowane będzie przy ulicy Uzdrowiskowej, w tzw. pierwszej nadmorskiej linii zabudowy i stanie się największym kompleksem hotelowo-apartamentowo-usługowym na wybrzeżu. Dodatkowo inwestycja będzie największym projektem condohotelowym w tym kraju.

Pierwsze prace przygotowawcze ruszą już w pierwszym tygodniu września, zaraz po tym jak Strabag odbierze plac budowy od inwestora. Budowa pierwszej fazy inwestycji potrwa do 2015 roku.

Pierwszy etap inwestycji Baltic Molo Park to 61 apartamentów oraz 16 lokali handlowo-usługowych. W ramach projektu powstanie także pierwszy w Świnoujściu pięciogwiazdkowy hotel.

Realizowane budynki powstają z konstrukcji żelbetowej posadowionej na żelbetowej płycie fundamentowej. Ściany działowe i osłonowe będą murowane.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 250 milionów złotych. Całość ma zostać ukończona do 2020 roku. Inwestorem jest firma Zdrojowa Invest, a wykonawcą pierwszego etapu została firma Strabag.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.