Rusza budowa Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego


2017.08.18
Autor: Urbanity.pl
Strabag został wykonawcą Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego wraz z przebudową ulicy Towarowej w Stargardzie. Obecnie jest to największy projekt drogowy realizowany w mieście. Jego wartość wynosi 21 mln zł netto.

W sierpniu br., na plac budowy wchodzi Strabag, który rozpocznie prace przygotowawcze pod realizację Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. W ramach kontraktu wykonawca przebuduje skrzyżowania ulic Szczecińskiej, 11Listopada, Bema i Towarowej, w miejsce których powstanie rondo stanowiące wjazd na teren obiektu.

Po zakończeniu prac ulica Towarowa będzie na całej długości dwukierunkowa. W pobliżu wieży ciśnień zbudowany zostanie dworzec autobusowy, który składał się będzie z ośmiu zadaszonych peronów, zatoki postojowej i parkingów - Park&Ride, Kiss&Ride oraz Bike&Ride. Przebudowane zostaną także chodniki, a wokół powstaną ścieżki rowerowe.

Zintegrowane Centrum Przesiadkowe w Stargardzie połączy dworzec kolejowy z dworcem autobusowym. Na terenie centrum przesiadkowego znajdzie się także dwupoziomowy budynek administracyjny, a w nim między innymi kasy i poczekalnia.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w grudniu 2018 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.