Luksusowy apartamentowiec Dune rośnie w Mielnie

2011.09.20

W Mielnie wmurowano kamień węgielny pod ekskluzywny projekt Dune powstający tuż przy plaży. - To początek dużych zmian, jakie czekają Mielno. Już dziś miejscowość z wakacyjnej, zmienia się w całoroczny kurort - powiedział w czasie uroczystości Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding - Firmus Group.

Dune będzie jedną z najciekawszych inwestycji na całym polskim wybrzeżu. Inwestor firma Mielno Holding Firmus Group podkreśla, że Dune będzie nie tylko luksusowym apartamentowcem. - Stworzymy nową, prestiżową część Mielna, w której będą spacerować i wypoczywać wszyscy turyści - zapowiedział w czasie piątkowej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Stein Christian Knutsen, prezes Mielno Holding - Firmus Group.

Deweloper inwestuje w Mielnie już od kilku lat. Do użytku oddał 2 nowoczesne, kameralne inwestycje apartamentowe, które zmieniły i uporządkowały część przestrzeni publicznej.

Budowa Dune ruszyła wiosną. Za kilkanaście dni realizacja apartamentowca osiągnie wysokość parteru. Inwestycja położona jest w spokojnej części Mielna, w sąsiedztwie naturalnych wydm i sosen. Po oddaniu do użytku Dune będzie zamykał nadmorską promenadę od strony wschodniej. Inwestor zaplanował od strony plaży duży taras, gdzie znajdą się całoroczna restauracja i kawiarnia. Dzięki temu powstanie bardzo estetyczna przestrzeń publiczna, dostępna dla wszystkich. Budowa zakończy się jesienią 2012 r.

W inwestycji zaplanowano 5 pięter. Większość apartamentów ma średni metraż ok. 30 - 53 mkw., i dwa lub trzy pokoje. Na najwyższej kondygnacji znajdzie się jedynie 6 ekskluzywnych ponad 100 mkw. penthousów. Z kolei część na parterze stanowić będzie restauracja i kawiarnie, dostępne dla wszystkich z poziomu nadmorskiej promenady.

Wnętrza ekskluzywnych penhousów zaprojektują włoscy architekci ze studia Matteo Nunziati.

Wartość inwestycji wyniesie 52 mln zł. Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, generalnym wykonawcą jest firma Budimex, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds.

Źródło: mat.pras/Urbanity

Inne wiadomości o Dune I

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.