W Pobierowie powstaje ogromny kompleks wypoczynkowy. Ważny etap inwestycji


2023.09.08
Autor: Monika Kiereś
Tuż przy plaży w Pobierowie trwa budowa ogromnego kompleksu wypoczynkowego, oferującego wiele atrakcji i udogodnień. Inwestycja, której wszystkie apartamenty zorientowane są na morze, osiągnęła właśnie ważny etap prac.

Pinea to inwestycja wypoczynkowo-uzdrowiskowy w Pobierowie, pomiędzy dwoma zejściami na plażę, przy samym brzegu, której inwestorem jest belgijska firma Fenixco, natomiast za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Chapman Taylor. Generalnym wykonawcą kompleksu jest konsorcjum firm STRABAG Polska oraz EUROKLIMAT. Wszystkie apartamenty PINEA zorientowane są na morze.

Obecnie trwa budowa II etapu inwestycji, który składa się z budynku apartamentowo-hotelowego o 9 kondygnacjach nadziemnych i dwóch kondygnacjach podziemnych, a także z budynku basenu i kompleksu saun. Całość uzupełnia dwupoziomowa, podziemna hala garażowa. Wykonawca inwestycji zakończył już prace żelbetowe łącznie z betonowaniem dachu, a to oznacza, że projekt osiągnął ważny etap, czyli stan surowy zamknięty. Z tej okazji na budowie odbyło się uroczyste zawieszenie symbolicznej wiechy.

Docelowo Pinea zaoferuje trzy niezależne budynki o funkcji apartamentowej i hotelowej w systemie condo oraz całoroczny hotel z towarzyszącymi mu rozbudowanymi usługami gastronomicznymi, okołomedycznymi, fitness, beauty oraz SPA, w tym zespołem krytych basenów. Od strony dróg prowadzących nad morze zaprojektowano przestrzeń pod działalność handlowo-usługową, w tym małą gastronomię.

Projekt wnętrz przygotowała polsko-belgijska pracownia projektowa ELD. Pierwszy budynek został oddany do użytkowania w 2021 roku.

Komentarze


 • Ja
  Gość
  2023-09-09 09:51:52
  Pobierowo przez takie hotele traci na swoim uroku, pomimo tego że w sezonie było tam i tak tlocznie i nie ma miejsc na plaży.
  Ja szukam miejsc, które nie przypominają miasta z wysokimi wieżowcami, a wręcz takiego przytulnego i w tym roku się rozczarowałam jak zobaczyłam co się tam dzieje

 • Ma
  Gość
  2023-09-09 12:43:35
  Ktoś kto szuka prawdziwego wypoczynku nie ma tam teraz czego szukać. Szkoda, to była piękna miejscowość.

 • Helena
  Gość
  2023-09-09 14:39:08
  Przykry widok , żal drzew i tego co stanowi urok wypoczynku . Nieco dalej budowla Gołębiewskiego czyli betonoza . Po co jechać nad ,,takie " morze skoro beton mamy tam gdzie mieszkamy?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.