Rusza realizacja nowego odcinka drogi ekspresowej S11
Za cztery lata pierwsi kierowcy przejadą nowym odcinkiem drogi ekspresowej S11 w Wielkopolsce, która połączy Poznań z Koszalinem. Inwestycja zapewni wygodny dojazd na Pomorze Środkowe.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z Lafrentz Project umowę na zaprojektowanie drogi ekspresowej S11 na odcinku Poznań-Oborniki. Inwestycja realizowana będzie razem z konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A.
Obecnie inwestycja jest na etapie inwentaryzacji przyrodniczej, pomiarów geodezyjnych i prac projektowych. Zadaniem Grupy Lafrentz jest zaprojektowanie ponad 22-kilomnetrowego odcinka trasy S11 Poznań-Oborniki w formule „Projektuj i buduj”, który połączy stolicę Wielkopolski z Koszalinem. Inwestycja zapewni wygodny dojazd ze stolicy Wielkopolski na Pomorze Środkowe i będzie stanowiło kontynuację zachodniej obwodnicy Poznania.
Do 2028 roku powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa S11, a także budowa i przebudowa dróg w zakresie jej oddziaływania. Z kolei odcinek drogi krajowej nr 11 w momencie oddania do użytku nowej trasy zostanie pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi wojewódzkie.
Droga ekspresowa S11 biec będzie po wschodniej stronie miejscowości Rożnowo, Kowanowo, Oborniki, Ocieszyn i Świerkówki oraz po stronie zachodniej miejscowości Łukowo, Gołaszyn i Chludowo. Generalny wykonawca zbuduje nowy most na wysokości Obornik. Odcinek włączy się do istniejącego już węzła Poznań Północ i zachodniej obwodnicy Poznania. Kontrakt przewiduje również powstanie dwóch węzłów drogowych Oborniki i Chludowo oraz 38 obiektów inżynierskich.
Pierwsze prace budowlane rusza na przełomie 2025/2026 r. Droga ekspresowa S11 łączyła będzie aż cztery województwa i docelowo będzie miała 580 km długości.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z Lafrentz Project umowę na zaprojektowanie drogi ekspresowej S11 na odcinku Poznań-Oborniki. Inwestycja realizowana będzie razem z konsorcjum firm Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A.
Do 2028 roku powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa S11, a także budowa i przebudowa dróg w zakresie jej oddziaływania. Z kolei odcinek drogi krajowej nr 11 w momencie oddania do użytku nowej trasy zostanie pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi wojewódzkie.
Pierwsze prace budowlane rusza na przełomie 2025/2026 r. Droga ekspresowa S11 łączyła będzie aż cztery województwa i docelowo będzie miała 580 km długości.
Zaprojektowanie drogi ekspresowej S11 Piła-Poznań, odcinek Oborniki – węzeł Poznań Północ wraz z obwodnicą Obornik to inwestycja, która wpisuje się w Rządowy program Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Nowy odcinek drogi ekspresowej nr 11 połączy ze sobą Poznań i Oborniki, a po realizacji całej S11 stolicę Wielkopolski z Koszalinem i Katowicami. Otoczyliśmy obwodnicą nasze piękne miasto Poznań, a teraz realizujemy projekt, który jest kontynuacją odcinka północnegopowiedział: Maciej Durski, Prezes Zarządu Grupy Lafrentz
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-24 12:10:20
Historyczna perła Łodzi ponownie zachwyca swoim wyglądem. Ikoniczna kamienica przy Piotrkowskiej
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy
-
2026-06-24 12:00:51
Ponad 3,5 kilometra nowego torowiska powstanie w Bydgoszczy
-
2026-06-24 11:45:10
Warszawskie Włochy z kameralnym projektem mieszkaniowym. Rusza sprzedaż mieszkań
-
2026-06-24 05:48:22
Krakowski hub brytyjskiej spółki technologicznej zwiększy zatrudnienie do 500 osób
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski