Gigantyczna inwestycja e-commerce pod Poznaniem. Praca dla 800 osób

2021.05.26

W podpoznańskim Żernikach firma Panattoni zrealizuje ogromną inwestycję dla branży e-commerce.

Lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, jako deweloper dostarczy nowoczesny obiekt BTS o powierzchni sięgającej 105 000 mkw. dla DHL Supply Chain. Przedsiębiorstwo prowadzić będzie operacje logistyczne m.in dla Zalando, realizowane na wielu rynkach europejskich – w tym polskim i niemieckim.

We wtorek, 25 maja odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy w związku ze startem inwestycji polegającej na obsłudze operacji logistycznych dla Zalando. W obiekcie zlokalizowanym w Żernikach pod Poznaniem przygotowane zostaną specjalnie dla najemcy m.in. wzmocnione posadzki, strefa VAS (Value Added Service) z odpowiednim poziomem światła dziennego i stałą temperaturą, 3-kondygnacyjne biuro z kuchnią, oddzielne wjazdy dla TIRów i samochodów osobowych, czy specjalne zatoczki dla busów i autobusów.

Inwestycja pod Poznaniem dostarczy ponadto ponad 800 nowych miejsc pracy. Centrum w Żernikach, które będzie gotowe w sierpniu br., ma uzyskać certyfikat środowiskowy BREEAM na wysokim poziomie „Excellent”. Obiekt posiadał będzie wiele rozwiązań proekologicznych, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, kwietne łąki z domkami dla owadów, przy wjeździe zostaną zasadzone drzewa i krzewy, a ponadto deweloper wybuduje tzw. „zielone ściany”.

Przyszli najemcy obiektu będą mogli korzystać z wiat rowerowych, stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych czy stref wypoczynkowych. Ponadto deweloper zaplanował niewielką siłownię i stoły piknikowe na świeżym powietrzu. Z kolei na drugim piętrze części biurowej znajdą się zielone tarasy z ławkami, punktami ładowania telefonów, lekkimi przenośnymi krzesłami i stołami oraz roślinami w donicach.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • bolo
    Gość
    2021-05-26 13:10:27
    tylko o rondach na dojazdach zapomnieli :(

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.