Znika niezagospodarowany od dekad teren na poznańskich Jeżycach. Kultowe miejsce zmienia się w osiedle


2022.07.08
Autor: Piotr Maślak, Urbanity.pl
Na terenie dawnych zakładów odzieżowych „Modena” trwa budowa osiedla firmy Cordia, która obecnie stawia 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą. W ramach inwestycji zrewitalizowana zostanie także zabytkowa aleja platanów.

Na niezagospodarowanym od ponad dwóch dekad terenie kultowych zakładów odzieżowych trwa budowa pierwszego etapu osiedla Modena, którego deweloperem jest firma Cordia. W czwartek 7 lipca miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

W pierwszym etapie osiedla powstaje 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą, w którym znajdą się 263 mieszkania, z których większość to lokale 1- i 2-pokojowe. Największe, dwukondygnacyjne apartamenty z tarasami do nawet 142 mkw. W parterze zaplanowano 9 lokali handlowo-usługowych. W ramach inwestycji rewitalizacji poddana zostanie aleja 100-letnich platanów, którą Cordia zamierza otworzyć dla wszystkich Poznaniaków wraz z historyczną pompą do wody.

Osiedle nawiązywać ma do historii tego miejsca, a estetyką – do wyjątkowego klimatu jeżyckich kamienic. Wpłyną na to m.in. elewacje w klimacie okolicznej ceglanej zabudowy, a także zaokrąglenie ścian i balkonów przy skrzyżowaniu ul. Jackowskiego i Wawrzyniaka.

Na terenie Modeny mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. strefę relaksu z ławkami i hamakami, a także wewnętrzne zielone patio. Projekt zawiera wiele rozwiązań ekologicznych, w tym m.in. panele fotowoltaiczne, zielone dachy, zbiornik retencyjny połączony z systemem automatycznego nawadniania.

Docelowo osiedle budowane będzie w czterech etapach, z których ostatni oddany zostanie do użytku w 2028 roku. Deweloper potwierdził już, że dwa budynki przy ul. Jackowskiego i Kraszewskiego zostaną zachowane i wkomponowane w projekt całego założenia, a także odrestaurowany zostanie zabytkowy neon z lat 80-tych.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma W.P.I.P. – MARDOM z Poznania.

Komentarze


  • wat
    Gość
    2022-07-08 09:17:47
    z parterem 9 kondygnacji

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.