Premiera wyjątkowego projektu Modena w Poznaniu. Znamy szczegóły inwestycji na Jeżycach


2022.04.04
Autor: Urbanity.pl
Cordia zaprezentowała swój premierowy projekt mieszkaniowy w Poznaniu, który powstanie na terenie kultowych zakładów odzieżowych „Modena” w dzielnicy Jeżyce.

Pierwsze osiedle mieszkaniowe międzynarodowego dewelopera w Poznaniu będzie wizualnie nawiązywało do tradycji założonych w 1908 r. zakładów „Modena”, które przez lata dyktowały polskie trendy modowe. Na jasnej elewacji wykorzystane zostaną akcenty nawiązujące do ceglanej zabudowy okolicznych kamienic: płytki mineralne w piaskowym kolorze i ryflowane jasnoszare panele. Kontrastowe okna w kolorze brązowego drewna i ciemnoszare witryny parteru dodają budynkowi eleganckiego charakteru.

W pierwszym etapie Modeny powstanie 6-piętrowy budynek z 8-piętrową dominantą, w którym zaplanowano 263 mieszkania oraz 9 lokali o charakterze handlowo-usługowym. W ofercie znajdują się lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, wyposażone w balkony, loggie i tarasy, a te na parterze w ogródki. Szczególnie ciekawą propozycję Cordia przygotowała na poziomie dominanty – tam dostępne są dwukondygnacyjne mieszkania z tarasami do nawet 138 mkw.

Uwagę zwraca też 8-piętrowa dominanta, która podkreśla wejście na teren osiedla i zamyka wizualnie zabytkową aleję platanów. Aleja stanowi oś projektu i jest zieloną atrakcją na skalę całego miasta. Po renowacji będą mogli cieszyć się nią wszyscy mieszkańcy Poznania. Chcemy dać Modenie drugie życie. Zabytkowy neon z początku lat 80-tych zostanie przez nas odremontowany i wykorzystany w kolejnych etapach. Podobnie niegdyś zlikwidowana, historyczna pompa do wody z ulicy Wawrzyniaka zostanie odnowiona i wkomponowana w projekt - mówi Łukasz Węcławski, Dyrektor ds. architektury w Cordia Polska.

W reprezentacyjnym lobby pojawi się nowy neon "Modena", a wszystkie części wspólne inwestycji utrzymane będą w czarno-białej stylistyce. Na terenie osiedla znajdzie się m.in. strefa relaksu w cieniu 100-letnich platanów – a w niej ławki i hamaki. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji wewnętrzny, zielony dziedziniec, pagórkowaty i porośnięty drzewami, a dla najmłodszych przygotowany zostanie plac zabaw.

Inwestycja Modena posiadała będzie ponadto wiele rozwiązań ekologicznych, w tym m.in. oświetlenia LED, panele fotowoltaiczne i zbiornik retencyjny na wodę opadową do podlewania roślinności czy miejsca postojowe w garażu podziemnym dla samochodów elektrycznych.

Komentarze


  • Gościu
    Gość
    2022-04-12 11:15:06
    Co jest 'wyjątkowego' w tym zwykłym bloku? :D :D :D artykuł sponsorowany? :D

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.