Znamy pierwszego najemcę wieżowca Andersia Silver w Poznaniu


2021.09.10
Autor: Urbanity.pl
Do powstającego biurowca Andersia Silver w centrum biznesowym Poznania wprowadzi się fińskie przedsiębiorstwo z branży IT Security. Będzie to najwyższy budynek w stolicy Wielkopolski.

Firma F-Secure z Finlandii, która specjalizuje się w tworzeniu technologii i produktów z obszaru cyberbezpieczeństwa, wprowadzi się do powstającego biurowca Andersia Silver w Poznaniu. Pierwszy najemca wieżowca zajmie trzy najwyższe piętra budynku o łącznej powierzchni 3 500 metrów kwadratowych, na której znajdzie się przestrzeń dla 250 pracowników.

W III kwartale 2023 roku do biurowca Andersia Silver wprowadzi się fińskie przedsiębiorstwo, które przewiduje zaprojektowanie powierzchni, na której znajdą się zarówno stanowiska pracy stałej jak i hot-deski. Oprócz nowego biura w Poznaniu, F-Secure wynajął również 10 stanowisk pracy w biurze coworkingowym Cambridge Innovation Centre Warsaw dla swojego warszawskiego zespołu. W procesie wyboru biura i negocjacji umowy najmu firmę F-Secure reprezentował Knight Frank.

Biurowiec Andersia Silver powstaje w centrum biznesowym Poznania na Placu Andersa, naprzeciwko Starego Browaru. Wieżowiec oferuje niecałe 40 000 mkw. powierzchni użytkowej na 25 kondygnacjach. Niższa część budynku stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa, 117,5 metrowa od ulicy Kościuszki. Na trzech podziemnych kondygnacjach zaplanowano 244 miejsca parkingowe. Najemcy będą mieli do dyspozycji również prysznice i szatnie dla rowerzystów, stacje ładowania hulajnóg i pojazdów elektrycznych oraz taras do wspólnego korzystania. Część fasady będzie wyposażona w panele fotowoltaiczne.

Po zakończeniu budowy, Andersia Silver stanie się najwyższym budynkiem w Poznaniu. Projekt architektoniczny przygotowała Pracownia Projektowa Ewy i Stanisława Sipińskich.

Komentarze


 • ba
  Gość
  2021-09-10 13:20:19
  Super wiadomość !

 • And
  Gość
  2021-09-10 16:50:15
  Narazie porządkują teren od 3 miesięcy , w październiku start

 • Kiks
  Gość
  2021-09-10 21:18:30
  Mam to gdzieś. Niepotrzebny kolejny tak wysoki budynek.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.