Zgoda na budowę wieżowca Silver - najwyższego budynku w Poznaniu

2019.10.29

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy budowa wieżowca Silver Tower, który stanie naprzeciwko Starego Browaru w Poznaniu. Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę.

Zespół budynków biurowo-usługowo-hotelowy realizowany będzie pod nazwą Silver. Inwestycja powstanie na placu Andersa obok kompleksu hoteli Novotel i Andersia. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Ewy i Stanisława Sipińskich.

Wieżowiec Silver, na który wydano właśnie pozwolenie na budowę, będzie miał wysokość 115,37 m. i stanie się najwyższym budynkiem w Poznaniu, spychając 102-metrową Andersia Tower.

Inwestycja to zespół budynków, z czego niższa część stanie od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Najwyższym budynkiem będzie wieża Silver, która będzie miała 29 kondygnacji, z czego trzy zlokalizowane pod ziemią i stanowiły będą parking samochodowy na 400 miejsc. W wieżowcu znajdzie się nowoczesna przestrzeń biurowa, hotel oraz centrum kongresowe.

Na parterze i 12. piętrze Silvera znajdzie się gastronomia. Restauracja znajdująca się wyżej będzie miała również taras dla pracowników biur czy gości hotelowych.

Obecnie rozpoczęła się faza przetargowa na budowę obiektu S1, czyli głównego budynku Silver. Inwestorem jest Andersia Retail.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Andersia Silver Tower, Sipińscy - Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich, Andersia Retail

Komentarze


 • Kamil
  Gość
  2019-10-30 10:57:55
  >;) A hejterzy krytykowali że budynek nie powstanie.

 • HA HA HA WAW
  Gość
  2019-10-30 11:42:09
  ZGODA MOŻE I JEST ALE BUDOWY JAK NA RAZIE NIE MA TEN BUDYNEK JUŻ BUDUJĄ OD DZIESIĘCIU LAT I WYBUDOWAĆ NIE MOGĄ

 • MOLOCH
  Gość
  2019-10-31 14:00:57
  Moloch.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.