Zaglądamy na budowę biurowca D kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu

2021.02.17

Skanska podała termin oddania do użytku budynku biurowego D, który powstaje w ramach inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu. Inwestor wypuścił również film pokazujący dotychczasowe efekty pracy na budowie biurowca.

Zgodnie z założonym harmonogramem przebiega budowa poznańskiego biurowca wchodzącego w skład kompleksu Nowy Rynek. Pomimo panującej cały czas pandemii koronawirusa termin oddania biurowca się nie zmienił.

Budynek D kompleksu Nowy Rynek będzie nowoczesnym biurowcem klasy A, który oferuje około 39 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej do wynajęcia. W październiku ubiegłego roku obiekt osiągnął swoją docelową wysokość 55 metrów. Obecnie na terenie budynku trwają już prace wykończeniowe. Najemcy zaczną się wprowadzać do swoich biur w II kwartale 2021 roku.

Skanska udostępniła krótkie wideo, w którym możemy zobaczyć obecnie prowadzone prace, ukazujące Nowy Rynek z zupełnie nowej perspektywy. Postęp prac na budowie biurowca D - zobacz wideo.

Poznański budynek biurowy D będzie pierwszym biurowcem w regionie, który będzie ubiegał się o certyfikat WELL Core & Shell. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Medusa Group, a wykonawcą jest firma Skanska.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • ba
  Gość
  2021-02-17 13:32:55
  Skoro budowa i komercjalizacja biurowca D dobiega końca to może by tak na początku marca Skanska pokazała w końcu wizualizację biurowca E ?! Ile jeszcze można trzymać ludzi w niepewności ?! Co to za jakieś wielkie tajemnice skoro jego budowa ma się rozpocząć już na wiosnę ?!

 • toni
  Gość
  2021-02-18 13:56:42
  Nie chcą nas denerwować faktem, ze etap E będzie miał zaledwie 65 m xd
 • RLee
  RLee
  Użytkownik
  2021-02-19 15:49:28
  A ja nie chce cie denerwować że etap E bedzie mieć zaledwie 100...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.