Zabudują pustą działkę w centrum Poznania, na której funkcjonowały pawilony handlowe


2023.01.16
Autor: Piotr Maślak
W sąsiedztwie Starego Rynku w Poznaniu, przy ulicy Garbary 68/70 planowana jest budowa nowoczesnej kamienicy, w której znajdzie się blisko 100 mieszkań, a także część handlowo-usługowa. Inwestycja powstanie w miejscu, gdzie przez lata funkcjonowały pawilony handlowe.

VINCI Immobilier Polska przedstawiło swoją najnowszą inwestycję w Poznaniu. Przy ulicy Garbary 68/70 deweloper planuje budowę kamienicy mieszkalnej, której projekt architektoniczny przygotowała pracownia Wojtyś Wójtowicz Architekci, a założenia architektoniczne konsultowane były z Miejską Konserwator Zabytków.

Nieruchomość, na której powstanie budynek wielorodzinny składa się z trzech działek o łącznej powierzchni 1 888 mkw. W przeszłości funkcjonowały tutaj pawilony handlowo-usługowe. Teraz mało atrakcyjna zabudowa zostanie zastąpiona nowoczesną kamienicą, w której mieściło się będzie 95 mieszkań. Oferta inwestycji składa się z lokali o zróżnicowanych metrażach od 28 do 116 mkw. W parterze powstanie przestrzeń handlowo-usługowa na pięć lokali, z przeznaczeniem na sklepy i restauracje.

Nowy budynek w centrum Poznania będzie miał siedem kondygnacji nadziemnych, przy czym ostatnie dwie, będą wycofane, co pozwoli na powstanie dużych tarasów na ostatnich piętrach, gdzie mieściły się będą apartamenty. Pod budynkiem znajdzie się trzykondygnacyjny, podziemny garaż samochodowy z komórkami lokatorskimi oraz schowkami.

Budowa ma się rozpocząć w II kwartale br., a całość ma być gotowa w 2025 roku.

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2023-01-17 20:24:24
  Zwykłe blokowisko. Miejski konserwator pomylił epoki.

 • dev
  Gość
  2023-01-18 15:24:10
  Epoka betonowa ;)

 • ba
  Gość
  2023-01-18 18:23:13
  Może architektura nie powala ale dobrze że w tym miejscu coś powstanie.Jestem za zabudową wszystkich pustych miejsc w Poznaniu gdzie dozwolone jest budownictwo mieszkaniowe lub biurowe.Jest jeszcze dużo wolnego terenu do zabudowania

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.