XIX-wieczna kamienica w Poznaniu do remontu

2022.04.11

Rozpoczął się gruntowny remont kamienicy przy ulicy Kościuszki 80 w Poznaniu, która wybudowana została w 1870 roku i jest wpisana do rejestru zabytków.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczął remont zabytkowej kamienicy przy Kościuszki 80 w Poznaniu, która składa się z części frontowej i dwóch oficyn. Wybudowany w 1870 roku obiekt mieszkalny jest wpisany do rejestru zabytków i charakteryzuje się elementami dekoracyjnymi znajdującymi się na całej wysokości elewacji frontowej.

Kosztem prawie 3,5 mln zł zostanie zmodernizowany budynek poprzez docieplenie i wyremontowanie elewacji oraz dachu. Renowację – z zachowaniem podziałów i detali historycznych – przejdzie stolarka drzwiowa. Rewitalizację czekają także kominy, balkony, kanalizacja deszczowa oraz instalacja elektryczna. Całości dopełni remont klatki schodowej, balustrad oraz ścian wewnętrznych i sufitów.

Kamienica została już przekazana generalnemu wykonawcy, który przystąpił już do realizacji zadania. Zakończenie modernizacji obiektu przy Kościuszki 80 planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.