Wysoki certyfikat dla II etapu Poznań Business Garden

2019.09.11

Pięć budynków biurowych ostatniego etapu Business Garden Poznań otrzymało najwyższą certyfikację środowiskowa w Polsce i trzeci najlepszy wynik w kraju.

Vastint Poland otrzymał certyfikaty LEED Platinum dla pięciu biurowców poznańskiego kompleksu Business Garden, który zlokalizowany jest w obrębie ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej

Inwestycja składa się z dziesięciu budynków biurowych o najwyższym standardzie klasy A i łącznej powierzchni do wynajęcia na poziomie 88 000 mkw. Otrzymany certyfikat LEED Platinum dotyczy biurowców i wolnostojącego obiektu parkingowego, które oddane zostały do użytku na początku tego roku.

Michał Wojciechowski, Project Manager Vastint Poland mówi: „Uzyskana certyfikacja została przyznana w głównej mierze za wdrożenie zrównoważonych praktyk budowlanych, rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej budynków, a także za szczególną dbałość o jakość środowiska pracy. Warto wspomnieć, że każdy z budynków uzyskał 90 punktów, tj. 10 punktów powyżej wymaganego progu najwyższej oceny LEED. Jest to trzeci najlepszy wynik w Polsce.”

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.