Wieżowiec Silver pokrywa się szkłem. Rośnie poznański Manhattan


2023.06.26
Autor: Piotr Maślak
Można zobaczyć już, jak wygląda elewacja powstającego wieżowca Silver przy Placu Andersa w Poznaniu. Biurowiec, który będzie najwyższym tego typu obiektem w stolicy Wielkopolski, zbliżył się wysokością do sąsiadujących budynków, w tym m.in. Andersia Tower.

W górę pnie się Silver - wieżowiec, który powstaje w centrum Poznania to inwestycja spółki Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań. W budowie są kolejne kondygnacje biurowca. Trwa także montaż elewacji. Generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A.

Trwa budowa najwyższego biurowca przy Placu Andersa, który jednocześnie będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów. Obecnie inwestycja jest na poziomie 15 kondygnacji, co oznacza, że wykonawcy pozostało jeszcze 10 poziomów. Równolegle trwa także montaż szklanej elewacji - tutaj prace są na poziomie drugiego piętra. Wieżowiec, który osiągnie wysokość 116 metrów będzie gotowy w połowie 2025 roku.

Komercjalizacją biurowca zajmuje się m. in. firma CBRE, a za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Projektowa Ewy i Stanisława Sipińskich, która w tym mieście zaprojektowała m.in. budynek Delta przy ulicy Towarowej, Skalar przy ulicy Hetmańskiej, PFC przy Placu Andersa czy Galeria Malta.

Silver Andersia, który zmieni miejski krajobraz Poznania i stanie się najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski to finalizacja trwającej od 25 lat inwestycji wielofunkcyjnej przy Placu Andersa. Nowy biurowiec o powierzchni wynoszącej około 40 000 mkw. oferuje trzy typy powierzchni - Palladium, gdzie piętra mają wielkość 840 mkw., każde, to najwyżej usytuowana przestrzeń biurowa w Poznaniu. Strefa Golden oferuje piętra o powierzchni 1565 mkw., to powierzchnia o najwyższym standardzie technicznym oraz strefa relaksu i taras widokowy. Trzecia propozycja - Silver - to piętra o metrażach 2155 mkw., oferująca komfortową i możliwą do elastycznego dostosowania przestrzeń usługową.

Komentarze


 • Bolesław Krzywousty
  Gość
  2023-06-26 13:45:33
  Ciekawe, czy doczekamy się jeszcze czegoś, czy to już koniec "wysokiego" budowania w Poznaniu. Coś średniego zaczynają stawiać przy Rondzie Rataje, a potem? Wechta Tower jeszcze w planach? Kolejova ruszy?

 • Ja
  Gość
  2023-06-26 14:20:50
  Paskudztwo...

 • Seba
  Gość
  2023-06-26 15:54:18
  Od 3 kondygnacji elewacja szkła będzie bardziej srebro niebieska

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.