W 2016 roku ruszy budowa najwyższych budynków w Poznaniu
Najprawdopodobniej w 2016 roku rozpocznie się budowa dwóch poznańskich wieżowców Andersia Silver na placu Andersa. Inwestorem projektu jest spółka Andersia Property, której współwłaścicielem jest miasto Poznań.
Andersia Silver składać się będzie z dwóch bliźniaczych 116-metrowych wieżowców o przeznaczeniu biurowym. Każdy z budynków będzie miał 29 kondygnacji naziemnych i 3 kondygnacje podziemne. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach - najpierw ruszy budowa pierwszego z obiektów i dopiero jak poziom komercjalizacji wyniesie 100 proc., ruszy realizacja drugiego budynku, nie później niż po pięciu latach.
Nowe wieżowce będą miały po 28 tys. mkw. powierzchni biurowej o wysokim standardzie. Oprócz pomieszczeń biurowych w obiektach znajdą się w dolnej części także lokale handlowo-usługowe.
Kompleks biurowy powstanie pomiędzy hotelem Novotel Poznań, a Andersią Tower na placu Andersa, który sukcesywnie jest zabudowywany od 2001 roku, kiedy to zakończona została budowa budynku Poznańskiego Centrum Finansowego. Kilka lat później - w 2007 roku - oddano do użytku wieżowiec Andersia Tower, a w 2012 roku gotowy już był niski biurowiec Andersia Business Centre.
Koszt inwestycji szacowany jest na około 60 mln euro. Inwestor dysponuje już pozwoleniem na budowę, a obecnie trwają procedury przetargowe i kwestie związane z finansowaniem projektu. Pierwsze prace budowlane miałyby ruszyć w przyszłym roku.
Projekt architektoniczny wieżowców został przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.
Andersia Silver składać się będzie z dwóch bliźniaczych 116-metrowych wieżowców o przeznaczeniu biurowym. Każdy z budynków będzie miał 29 kondygnacji naziemnych i 3 kondygnacje podziemne. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach - najpierw ruszy budowa pierwszego z obiektów i dopiero jak poziom komercjalizacji wyniesie 100 proc., ruszy realizacja drugiego budynku, nie później niż po pięciu latach.
Kompleks biurowy powstanie pomiędzy hotelem Novotel Poznań, a Andersią Tower na placu Andersa, który sukcesywnie jest zabudowywany od 2001 roku, kiedy to zakończona została budowa budynku Poznańskiego Centrum Finansowego. Kilka lat później - w 2007 roku - oddano do użytku wieżowiec Andersia Tower, a w 2012 roku gotowy już był niski biurowiec Andersia Business Centre.
Projekt architektoniczny wieżowców został przygotowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra