Trzeci biurowiec Nowego Rynku w Poznaniu już w budowie

2019.05.06

Nowy Rynek w Poznaniu się rozbudowuje. Właśnie rozpoczęła się budowa trzeciego budynku biurowego, który dostarczy na rynek około 27 000 mkw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcia.

Skanska rozpoczęła budowę trzeciego biurowca, który wejdzie w skład poznańskiej inwestycji Nowy Rynek. W 15-kondygnacyjnym budynku znajdzie się około 27 000 mkw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A. Ruszyły również prace nad podziemnym parkingiem pod trzeci i czwarty budynek kompleksu. Prace budowlane potrwają do drugiego kwartału 2021 roku.

Trzeci biurowiec zlokalizowany jest u zbiegu ulic Wierzbięcice i Wujka. W budynku oprócz funkcji biurowej, znajdą się również lokale handlowo-usługowe w parterze. Trzeci biurowiec, podobnie jak wcześniejsze budynki, będzie ubiegał się o certyfikat LEED Gold.

Rozpoczynamy budowę kolejnego biurowca inwestycji Nowy Rynek dzięki szybkiej komercjalizacji pierwszych dwóch budynków. Kompleks jest bardzo dobrze zlokalizowany, blisko centrum Poznania, gdzie aktualnie jest mała podaż powierzchni biurowych. Dostrzegamy bardzo duże zainteresowanie naszym projektem ze strony firm, które są ważnymi pracodawcami na rynku w Poznaniu
powiedział: Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce biurowej Skanska w Polsce.

Przypomnijmy, że pierwszy budynek inwestycji Nowy Rynek został zakupiony przez firmę Franklin Templeton Investments, natomiast drugi jest niemal całkowicie skomercjalizowany.

Docelowo w całym kompleksie będzie mogło pracować nawet 10 000 osób na powierzchni całkowitej wynoszącej ponad 100 000 mkw. w pięciu budynkach.

Projekt architektoniczny pierwszych dwóch biurowców przygotowało biuro Maćków Pracownia Projektowa. Autorami projektu trzeciego i czwartego budynku jest medusa group.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Rynek, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa, Medusa Group - Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała

Komentarze


 • budowniczy
  Gość
  2019-05-06 11:00:19
  Ostro idą.Mam nadzieję że czwarty ostatni biurowiec przekroczy 100 m wysokości !

 • waw
  Gość
  2019-05-06 11:03:14
  niestety w planach 75

 • budowniczy
  Gość
  2019-05-06 11:51:11
  Wiem ale mam nadzieję że inwestor pójdzie po rozum do głowy i nie zmarnuje terenu dla tak niskiego "wieżowca".Minimum stówka powinna tam stanąć.Fajnie by się wtedy wkomponował w pobliskie wieżowce na Pl.Andersa.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.