Szwedzi kupują biurowiec w Poznaniu od Skanska za ponad 120 mln euro

2022.05.06

Jeden z biurowców powstającego kompleksu Nowy Rynek w Poznaniu został sprzedany szwedzkiej spółce Eastnine AB. Kwota transakcji to 121 mln euro.

Skanska sprzedała budynek biurowy Nowy Rynek D w Poznaniu spółce, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych nieruchomości biurowych i logistycznych. Jest to pierwsza transakcja pomiędzy firmami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nowy Rynek D to nowoczesny biurowiec klasy A, który jest częścią wielofunkcyjnej inwestycji w centrum Poznania, realizowanej przez firmę Skanska. Kompleks docelowo składał się będzie z pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 100 000 metrów kwadratowych.

Sprzedany właśnie biurowiec, który dostarczył na poznański rynek 39 000 mkw. przestrzeni do pracy, został oddany do użytku w czerwcu 2021 roku. Poziom komercjalizacji budynku wynosi obecnie 96 proc., a jego głównym najemcą jest firma Allegro. Do pozostałych najemców biurowca należą Rockwool oraz Arvato.

Nowy Rynek D może się pochwalić certyfikatem WELL Health-Safety Rating i “Obiekt bez barier”. Biurowiec ubiega się ponadto o uzyskanie certyfikatów LEED Core & Shell oraz WELL Core & Shell.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Yeti
  Gość
  2022-05-07 10:08:12
  A drugi budynek okaże się trawnik mały. Jaka szkoda.

 • Babol
  Gość
  2022-05-08 06:09:38
  Czyli Szwedzi kupują od Szwedów.
  Tym pięknym sposobem ponad 0,5mld zł omija nasz rynek i zostaje w rękach kapitału Szwedzkiego. To dlatego kraj z wielokrotnie mniejszą liczbą ludności niż Polska, posiada więcej pieniędzy od nas a cały produkt krajowy PKB ich jest taki jak nasz. Polska i Polskie Firmy powinny brać przykład

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.