Structure Capital umacnia swoją pozycję w centrum Poznania


2018.11.13
Autor: Urbanity.pl
Structure Capital S.A., zamknięty fundusz private equity, skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych polskich miast, kupił kolejną inwestycję w centrum Poznania.

Fundusz został właścicielem już trzeciej działki w Śródmieściu - wcześniej nabył budynki przy ulicy Podgórnej 7 i 9, gdzie realizuje projekt Nowa Podgórna.

Structure Capital postrzega Poznań jako miasto nowoczesne oraz dynamiczne, w którym rynek nieruchomości będzie się prężnie rozwijać, szczególnie w centrum.

Narożnikowa działka o powierzchni 1400 mkw. przy ulicy Zielonej 4, naprzeciwko Parku Fryderyka Chopina i Fary Poznańskiej, zaliczanej do najbardziej okazałych barokowych budowli sakralnych w Polsce, jest kolejną nieruchomością zakupioną przez Fundusz od Archidiecezji Poznańskiej. Ponadto w pobliżu znajduje się Plac Bernardyński, stanowiący popularny targ warzywno-owocowy.

Transakcja zakupu działki przy ulicy Zielonej 4 przez Structure Capital jest efektem opracowanej długofalowej inwestycji planowania i aktywnego poszukiwania terenów inwestycyjnych o jak najlepszych parametrach.

Inwestujemy tutaj, ponieważ Poznań ma jedne z najlepszych w Polsce wyników makroekonomicznych i jeszcze lepsze prognozy. Ponadto miasto to oceniamy jako silną metropolię, a Structure Capital widzi największy potencjał rozwoju przede wszystkim w Śródmieściu. Do 2020 r. w samym tylko centrum miasta chcemy powiększyć nasz portfel nieruchomości 4-5-krotnie. – komentuje Alan Szawarski, Prezes Zarządu Structure Capital.

Inwestor przy ulicy Zielonej 4 planuje zbudować hotel z garażem podziemnym. Obecnie trwają prace nad złożeniem wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

Komentarze


  • budowniczy
    Gość
    2018-11-13 13:25:07
    Mam nadzieję że powstanie tam hotel znanej światowej marki przynajmniej 4 *.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.