Skanska prezentuje Nowy Rynek w Poznaniu

2017.05.26

Jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja kompleksu wielofunkcyjnego Nowy Rynek w Poznaniu, który powstanie na terenie dawnego dworca PKS. Inwestor - firma Skanska Property Poland - czeka na pozwolenie na budowę.

Inwestycja Nowy Rynek powstanie na działce pomiędzy ulicami Przemysłowa, Wujka, Wierzbięcice i Matyi, na terenie dawnego dworca PKS. Projekt zakłada realizację zabudowy mieszkaniowej oraz biurowej.

W pierwszej kolejności powstanie biurowiec w kształcie litery C przy ulicy Przemysłowej. Będzie dysponował powierzchnią na poziomie około 25 000 metrów kwadratowych. Następnie Skanska przystąpi do budowy części mieszkaniowej.

Wykonawca inwestycji Nowy Rynek przystąpi do zabudowy działki, jak tylko wydane zostanie prawomocne pozwolenie na budowę. Inwestor zakłada, że prace ruszą w tym roku, a cały kompleks będzie gotowy w ciągu 10-15 lat. Za projekt biurowca odpowiada pracownia Maćków z Wrocławia.

Pierwotnie zakładano, że w ramach Nowego Rynku wybudowana zostanie nowa siedziba Teatru Muzycznego, ale miasto odstąpiło od tego pomysłu ze względu na koszty.

Źródło: Głos Wielkopolski

Inne wiadomości o Nowy Rynek, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa, Skanska Property Poland

Komentarze


 • info
  Gość
  2017-05-26 11:16:48
  Projekt prezentuje się naprawdę dobrze.Jedyne co martwi to długi czas zabudowy całego terenu.

 • PLBBOY
  Gość
  2017-05-26 14:25:59
  Dzieki Bogu nie chodzi o Warszawe. Mam nadzieję, że Skanska zostawi wreszcie nasze miasto w spokoju.

 • Biużowce
  Gość
  2017-05-26 23:27:16
  powinni przenieść ten projekt do Łodzi

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.