Ruszyła budowa I etapu inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu

2017.08.07

Ruszyła budowa najnowszej poznańskiej inwestycji firmy Skanska pod nazwą Nowy Rynek. Projekt ma być ponadczasowym miejscem dla biznesu, mieszkańców oraz turystów, a także dostępnym dla wszystkich poznaniaków rynkiem, który będzie sprzyjał spotkaniom, rekreacji i rozrywce.

U zbiegu ulicy Matyi i Wierzbięcice, na działce o powierzchni 3,8 ha, ruszyła realizacja projektu wielofunkcyjnego Nowy Rynek. Jest to jeden z największych i złożonych projektów deweloperskich, w jaki zaangażowała się Skanska w Polsce.

Inwestycja, która realizowana będzie etapowo, będzie miała ponad 100 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Docelowo Nowy Rynek składał się będzie z pięciu budynków o różnych funkcjach.

Koncepcję architektoniczną wykonała pracownia JEMS Architekci. W pierwszym etapie inwestycji powstanie budynek biurowy o powierzchni 25 000 mkw., który został zaprojektowany we współpracy z wrocławskim studiem Maćków Pracownia Projektowa. Etap ten będzie ubiegał się o certyfikat "Obiekt bez Barier".

Pierwszy 6-kondygnacyjny budynek zlokalizowany będzie od strony ulicy Matyi i Przemysłowej i zaoferuje również 265 miejsc parkingowych. Oddanie do użytku biurowca zaplanowano na II kwartał 2019 roku.

Generalny wykonawca pierwszego etapu Nowego Rynku jest Skanska S.A.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Nowy Rynek, Skanska, Maćków Pracownia Projektowa

Komentarze


  • Poznaniak
    Gość
    2017-08-09 20:19:12
    Zero informacji o przystosowaniu układu komunikacyjnego do zwiększonego natężenia ruchu. Rynek z uwagi na małą powierzchnię zdaję się być ryneczkiem. Zabudowa maksymalnie zagęszczona w stylu deweloperskim.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.